אלקין משיב אש:
"קרטל שמזיזים לו את הגבינה"

שר ההשכלה הגבוהה תקף את יו"ר הוועד, פרופ' רון רובין שהתפטר היום וכינה את ועד ראשי האוניברסיטאות "קרטל שמזיזים לו את הגבינה".

תגיות: זאב אלקין
ערוץ 7 , כ"ב בתמוז תש"פ

השר להשכלה גבוהה זאב אלקין תקף היום (שלישי) בראיון לוואלה! NEWS את נשיא אוניברסיטת חיפה פרופ' רון רובין, שהודיע על התפטרותו מראשות ועד ראשי האוניברסיטאות (ור"ה).

"יש פה קרטל וביריונות של אנשים שהתרגלו לא לספור את הסטודנטים", אמר אלקין על הודעתו של פרופ' רובין, שאף טען כי "טורקיה זה כאן, ואלקין הוא הקומיסר להשכלה גבוהה".

"יש פה קרטל של אנשים שמרגישים שמישהו רוצה להזיז להם את הגבינה, שהם התרגלו לא לספור את הסטודנטים, שהם בסוף הלקוח העיקרי של המערכת להשכלה גבוהה, לא לספור את המכללות שמחצית מהסטודנטים לומדים שם", אמר אלקין.

"הוועד מנסה לשלוט באופן בלעדי על כל התקציבים, לשלוט באופן בלעדי על 12 מיליארד שקלים בלי שקיפות", הוסיף השר. "לא חסר דוחות של מבקר המדינה, שמצביעים על ליקויים בניהול כספים במוסדות השונים, ועל בורות תקציביים שנעשו בגלל זה".

לטענתו, ועד ראשי האוניברסיטאות טוענים טענות שקריות. "אני באתי מהאקדמיה, עולם המוסדות יקר לי לא פחות מאשר להם. למדתי באוניברסיטה העברית, שעיצבה אותי ובנתה אותי ולימדה אותי שאמת היא חלק מהדרישות של שיח אקדמי", אמר. "כנראה שיש נשיאי אוניברסיטאות שמרשים לעצמם לשקר במצב נחושה מבלי להתבייש".