"קרובים מאוד למצב של סגר בחגי תשרי"

ד"ר ציון שלוסברג ממשרד הבריאות מדבר בערוץ 7 על הצורך הדחוף לעצור את ההידבקות המתגברת. "אפשר עוד לשנות את המצב".

ניצן קידר - ערוץ 7 , כ"ג בתמוז תש"פ

"קרובים מאוד למצב של סגר בחגי תשרי"-ערוץ 7
ד"ר ציון שלוסברג
צילום: דוברות

התחלואה בקורונה הולכת וגוברת ובימים האחרונים מתפרסמת הערכה שייתכן שאת חגי תשרי ניאלץ להעביר בסגר בחיק המשפחה הגרעינית.

ד"ר ציון שלוסברג, מנהל המחלקה לטיפול באוכלוסיות מיוחדות וחבר בצוות ההסברה של משרד הבריאות, אומר כי ישראל נמצאת קרוב מאוד למצב של סגר.

"אין ספק שאנחנו חייבים להיות אחראיים ולהבין שאנחנו מאוד קרובים לכך שנמצא את עצמנו בחיק המשפחה הגרעינית בחגי תשרי. אם פתאום נראה שינוי לטובה בימים הקרובים ויצליחו לשלוט בתחלואה וכמות החולים הקשים והמונשמים לא בעלייה, יהיה אפשר עוד לשנות את המצב", מסביר ד"ר שלוסברג.

לדבריו, "הכל תלוי באיך נתנהג ונתנהל, בבניין שלנו, בשכונה שלנו, בעיר שלנו. ככל שיקפידו על ההנחיות וישתלטו על גלי התחלואה הגואים ועולים ויהיה שינוי לטובה, ודאי שלא יציעו אמצעים קיצוניים על שולחן הדיונים".

שלוסברג מספר כי במשרד הבריאות מודאגים בעיקר ממצב החולים המאומתים. "התחלואה מדאיגה והכי מדאיג שיש לנו כמות גדולה של חולים קשים ומונשמים באמצע יולי, כזו שעוברת פי שניים ושלושה את מה שהיה ביוני. זה לא רק כמות הנדבקים, אלא האופי של התחלואה שמקבל משנה תוקף ועלינו לעשות כל מה שביכולתנו כדי למנוע את המשך הפצת הנגיף".

"השאלה היא מה יהיה גובה הגל הנוכחי. אנחנו מנסים לשטח את העקומה כדי שכמות החולים הקשים והמונשמים לא תהיה בעוכרינו. לכן חשוב ההשתלטות על נתוני התחלואה באופן המהיר ביותר כדי ששיא הגל הנוכחי, לא יתקרב למה שהיה בשיאו של הגל הראשון".

"צריך גם להבין שאם מפתחים סימפוטמים חובה להיבדק. מי שנבדק ונמצא חולה מאומת, נכנס למאגר של חולים בקופה, שמנוטר בצורה יומיומית באופן שעוקב אם חלה התדרדרות. לכן חשוב שאנשים ייבדקו וייכנסו למאגר. ככל שאנשים מגיעים למצב שבו הם מפתחים סימפוטמים ונמצאים מאומתים, נוכל למצוא את מי שבא עימם במגע כדי לקטוע את שרשרת ההדבקה", מסכם ד"ר שלוסברג.