ראש המכינה הקדם צבאית יתיר, אל"מ (במיל') הרב משה הגר, קרא היום (שלישי) לבג"ץ שלא להתערב בשיקולי הצבא בעניין גיוס בנות.

את הדברים אמר הרב הגר לקראת הדיון הצפוי בבג"ץ בעתירתן של ארבע צעירות הדורשות לאפשר להן להתמודד במיונים ליחידות מיוחדות ופתיחת כלל יחידות צה"ל לנשים.

לדברי הרב הגר, מה שעלול לפגוע בצה"ל הוא לא גיוס נשים ליחידות מיוחדות, אלא דווקא גיוסן לגדודי החי"ר וגדודי השריון וההנדסה.

"יכול להיות שיש בנות בודדות שיכולות להשתלב ביחידות מיוחדות כמו סיירת מטכ"ל", אמר. "אבל הנושא שלנו זה לא היחידות המיוחדות, לא טיס ולא סיירת מטכ"ל".

לדבריו, "הנושא שלנו" הוא "בעיקר הגדודים. צה"ל בנוי על הגדודים. גדודי הלוחמים של החי"ר, של גולני, של השריון, של ההנדסה של התותחנים. הגדודים האלה, מה שמניע אותם בקרב זה רוח הלחימה, אחוות לוחמים, רעות. הדבר הזה, כאשר יש ערבוב בין המינים, הדבר הזה נפגם בצורה משמעותית".

הרב הגר הוסיף, "כאשר אנחנו באים לדון על רוח הלחימה של צה"ל, היא בנויה על אחוות גברים בעיקרה. בשום אופן הדבר הזה לא משתלב עם בנות בתוך המערכת. אני ממליץ לבג"ץ להשאיר את ההחלטה בידי צהל ולא להתערב בנושא כל כך משמעותי לביטחונה של ישראל".

"צה"ל יחליט, אם אכן הוא רוצה, היכן אפשר לשלב בנות וכמו שאמרתי, יש בנות שיכולות להיות טייסות מצוינות ואולי גם לוחמות ביחידות מיוחדות, אבל בצה"ל, בגדודים, בשום אופן אסור לכפות על צה"ל את הדבר הזה. הוא יפגע בעוצמתו של צה"ל ולכן בקשתי מהבג"ץ שלא יתערב", דברי הרב הגר.