ישראל כ"ץ
ישראל כ"ץ צילום: Photo by Noam Revkin Fenton/Flash90

שר האוצר ישראל כ"ץ הורה לעצור באופן מיידי את מתן הסיוע התקציבי לעמותות וארגונים חברתיים המסייעים למסתננים הלא חוקיים, בעקבות הדיווח בערוץ 7 ולפיו ארגוני שמאל קיצוני מתכננים לנצל את קרן הסיוע החדשה ולקבל תקציבים מהמדינה.

''רשימת העמותות הזכאיות לסיוע שגובשה על ידי משרד ראש הממשלה, הג'וינט ומשרד הרווחה הועברה לחתימתו של שר האוצר", נמסר מלשכתו של השר כ''ץ.

''נוכח הטענה כי גופים שפועלים נגד האינטרסים של מדינת ישראל כלולים ברשימה, הורה שר האוצר ישראל כ״ץ לעצור באופן מיידי את מתן האישורים ולבחון שאין ברשימה גופים אנטי ישראליים''.

השר כ''ץ גם הורה כי במידה וימצאו גופים מסוג זה יש להסירם לאלתר מהרשימה של הארגונים מקבלי הסיוע.

מוקדם יותר הערב (שלישי) נחשף בערוץ 7 כי ארגוני השמאל הקיצוני המסייעים למסתננים הלא חוקיים ייכנסו לרשימת מקבלי המענקים במסגרת ''קרן הסיוע לארגוני ''החברה האזרחית'' שהקימו שר האוצר ישראל כ"ץ ושר העבודה והרווחה איציק שמולי.

ארגונים חברתיים שהכנסתם נפגעה בשיעור גבוה מ-25% יהיו זכאים למענקים בסכומים שבין 10,000 ל-400,000 שקלים. הארגונים הזכאים הם כאלו שהם ללא כוונות רווח ושמעל ל-50% מפעילותם היא מתן שירותים חברתיים לאוכלוסיות הזקוקות לסיוע, לפני ההגדרה של המבחנים, ושמחזור ההכנסות שלהם בשנת 2018 היה בין 500 אלף ל-20 מיליון שקלים.

הפרסום בערוץ 7 עורר זעם בימין ובקרב תושבי דרום תל אביב, וכאמור השר כ''ץ הורה לעצור לאלתר את מתן הסיוע לארגונים עד אשר יוצאו מהרשימה ארגונים אנטי-ישראליים.

מתנועת אם תרצו שהובילה את המחאה יחד עם תושבי דרום תל אביב ושפי פז נמסר: "אנו מברכים על עצירת הסיוע לגופים אנטי- ישראלים ומצפים לעדכון הקריטריונים במסמך הרשמי בימים הקרובים.

''במידה ולא ישונה הקריטריון ויהיה ברור שארגונים המסובסדים על ידי מדינות זרות לא יקבלו מימון ממשלם המיסים הישראלי, וכל עוד לא תוצא לחלוטין השורה שבה ניתן לקבל תקציב לסיוע למסתננים, אנו נתייחס להתפתחות הזו כמאחז עיניים ותו לא. הציבור בישראל שבע מדיבורים ואפס מעשים", הוסיפו בתנועת אם תרצו.

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו