בר סימן טוב (מימין) בדיון שכינס נתניהו
בר סימן טוב (מימין) בדיון שכינס נתניהו צילום: עמוס בן גרשום/לע״מ

ראש הממשלה בנימין נתניהו הציע אתמול (שלישי) למנכ"ל משרד הבריאות היוצא משה בר סימן טוב לשוב ולנהל את משבר הקורונה – בתור הממונה המיוחד לטיפול במגפה.

גורמים בסביבתו של המנכ"ל לשעבר הבהירו בשיחה עם חדשות 12 כי אין בכוונתו לחזור ולנהל את האירוע. הגורמים אמרו לעיתונאית קרן מרציאנו: "יש לו אמון בגורמים הממונים על כך ובפרופ׳ חזי לוי בפרט. הוא נקרא לייעץ ועשה כן, אך בכך תם העניין".

בתוך כך, מחליפה של פרופ' סיגל סדצקי בתפקיד ראש שירותי בריאות הציבור במשרד הבריאות צפוי להיות ד"ר סלמאן זרקא (56), מנהל המרכז הרפואי זיו ומומחה לבריאות הציבור ולמנהל רפואי.

בשבוע שעבר הודיעה סדצקי על התפטרותה בפוסט ארוך שפרסמה ברשתות החברתיות, בו תקפה סדצקי את תהליכי קבלת ההחלטות בהתמודדות נגד הנגיף. "לצערי, מזה מספר שבועות מצפן הטיפול במגיפה איבד כיוון", טענה.

"למרות התרעות שיטתיות וסדורות במערכות השונות, ובדיונים בפורומים שונים, אנו צופים בתסכול בשעון החול של ההזדמנויות הולך ואוזל. על רקע זה הגעתי למסקנה שבתנאים החדשים שנוצרו ובהם דעתי המקצועית לא מתקבלת - אין ביכולתי עוד לסייע להתמודדות אפקטיבית לבלימת התפשטות הנגיף", כתבה סדצקי.