מפגיני השמאל מתעמתים עם שוטרים

המשטרה עדכנה כי במחאה בירושלים אמש (שלישי) בה השתתפו אלפי בני אדם נעצרו או עוכבו לחקירה בסך הכל 50 מפרי סדר.

מהמשטרה נמסר כי "כוחות משטרת ישראל פזרו את מפרי הסדר, וכלל צירי התנועה פתוחים לתנועה. נעצרו או עוכבו 50 חשודים בחשד להפרת הסדר הציבורי, גרימת נזק לרכוש ותקיפה של שוטרים ואנשי תקשורת".

אלפי אנשי שמאל הפגינו סמוך לבית ראש הממשלה בירושלים, בהפגנה שזכתה לכינוי "מחאת הבסטיליה'', משום שנערכה ביום בו מציינים בצרפת את "יום הבסטיליה".

בעקבות ההפגנה נחסם לתנועה רחוב בן מימון בירושלים וצומת כיכר פריז. עומסי תנועה כבדים נרשמים בכל אזור שכונת רחביה ומרכז העיר בעקבות ההפגנה.

המפגינים במקום התפרעו, התעמתו עם השוטרים, ולנסות לפרוץ את הגדרות לכיוון בית ראש הממשלה. מאות מפגינים חסמו את ציר הרכבת הקלה ויידו אבנים וביצים לעבר השוטרים.

כוחות המשטרה פעלו תוך שימוש בכוח לפינוי מפרי הסדר, שגרמו נזק לרכוש במקום, הציתו פחים והשליכו חפצים לעבר השוטרים.

ממארגני מחאת "הדגלים השחורים" העומדים מאחורי ההפגנה נמסר: "ראש ממשלה נאשם אין לו פנאי לטפל במשבר הכלכלי החמור של דורנו".

"מאות אלפי עצמאיים קורסים תחת חוסר התפקוד של ממשלת נתניהו, ממשלה שעסוקה מבוקר עד ערב במשפטו של הנאשם נתניהו", הוסיפו.

לדבריהם, "אם נותרה בו אחריות כלפי אזרחי ואזרחיות המדינה- עליו להתפטר ולתת את המושכות למי שיש לו זמן לענייני המדינה".

"מחאת הבסטיליה": מאות מפגינים בירושלים הדגלים השחורים

עימות: הדגלים הכחולים מול השחורים מטה 'ימניים'

העיתונאי אבישי בן חיים שסיקר את הפגנת "הדגלים השחורים" מול בית ראש הממשלה, הותקף באלימות מילולית ובאיומי אלימות פיזית. בן חיים הותקף על רקע עמדותיו התומכות בציבור תומכיו של ראש הממשלה נתניהו.

נשיא המדינה ראובן ריבלין גינה את המתקפה על בן חיים, וצייץ בחשבון הטוויטר שלו, "אסור לנו לקבל בשיוויון נפש מראות שכאלה".

"אל תעצמו עיניים, זו איננה דרכנו. זו לא דרכו של עם ישראל. עלינו לעשות הכול כדי שאיש לא יחוש מאוים בשל עמדתו הפוליטית ויהיה זה כל אזרח - ראש ממשלה, שר, ח"כ, עיתונאי. אני פונה אל כל המחנות מימין ומשמאל - הרגיעו את הרוחות, עצרו את השנאה", הוסיף.

שר הביטחון בני גנץ גינה גם הוא ומסר, "עיתונאים במדינת ישראל יכולים וצריכים להשמיע את קולם- בלי איומים, בלי תכתיבים. אני מגנה את האיומים על פרשן חדשות 13 אבישי בן חיים. הזכות להפגין קדושה- כך גם חופש העיתונות והביטוי".

שר התקשורת יועז הנדל מסר בעקבות תקיפתו של בן חיים, "‏במדינת ישראל לא יתקפו עיתונאים. לא משנה מה עמדותיהם".

"מספיק עם הפוזיציה. מי שמאמין בחופש עיתונות, שמירה וכיבוד החוק, לא עושה זאת רק כשנוח לו פוליטית", קבע הנדל.

מחדשות 13 נמסר: "אנו מגנים בתוקף את גילויי האלימות המילולית כלפי אבישי בן חיים. עיתונאים צריכים להיות חופשיים לעשות את עבודתם בכל מקום מבלי להרגיש מאוימים. עיתונאי חדשות 13 ימשיכו לעשות את עבודתם במסירות ומקצועיות".