עוזי ברוך, שרון גל ויעקב ברדוגו
עוזי ברוך, שרון גל ויעקב ברדוגו ערוץ הכנסת ויונתן סינדל / פלאש 90

לקראת ההצבעה בכנסת על חברי הועדה למינוי שופטים, שוחחו הבוקר (רביעי) הפרשן הפוליטי יעקב ברדוגו, והעורך הראשי של ערוץ 7 עוזי ברוך, עם שרון גל בגלי ישראל.

על פי ההסכם הקואליציוני בין כחול לבן לליכוד המועמדים שצריכים להיבחר הם ח"כ צבי האוזר מסיעת דרך ארץ וחברת הכנסת אסנת הילה מארק מהליכוד, אולם ביממה האחרונה נשמעים קולות בכחול לבן הקוראים לתמוך באיילת שקד בשל המתיחות בין כחול לבן לליכוד והאשמות באחריות להתפרצות נגיף הקורונה.

עוזי ברוך הודה כי ישמח אם שקד תבחר, אך לא יופתע אם יקרה אחרת והוסיף, "הממשלה הזאת נולדה בחטא וסופה להתפרק בחטא. אני לא חושב שהבעיה של נתניהו כרגע זה איילת שקד או נפתלי בנט, הבעיה שלו היא עם בני גנץ והמריבות בתוך הממשלה. אני לא רואה פה משהו טוב בעתיד".

ברדוגו הסביר כי איילת שקד לוקחת סיכון משום שאם היא תבחר זה מחזיר אותה להיות מועמדת על הנהגת המדינה, אך במידה והיא לא תבחר וגם ח"כ מארק לא תבחר, אלא תבחר מועמדת האופוזיציה השניה, ח"כ קארין אלהרר מיש עתיד, הדבר יהווה גט כריתות בין שקד לליכוד ולציבור עצום במחנה הלאומי, "זה יכול להיות רגע מכונן. אם היא תבחר דרכה סלולה חזרה להנהגת המדינה. היא תחזיר לעצמה מעמד מאוד חזק שהיא איבדה בשנת הבחירות, אבל אם היא תגרום שקארין אלהרר תהיה החברה בוועדה למינוי שופטים, כל הישגיה יפלו וימחקו, כי באותו רגע יש רוב לשופטים".

ברוך חלק על עמדתו של ברדוגו ואמר כי דווקא אם שקד לא תבחר, זה יחזק את מעמדה במחנה הלאומי משום שזה יהיה המשך של מה שנראה בשבוע שעבר "הבריחה" של חברי הליכוד מההצבעה על הוועדה הפרלמנטרית לבדיקת ניגודי העניינים של השופטים, "לפני הבחירות ימינה תקרין בכל מקום מי הוא הליכוד, נזכיר טוב טוב לכל הציבור בדיוק מי הוא הליכוד, מה הוא עשה ומה הוא סיכן".

משמעות נוספת של הפסד של הליכוד בהצבעה, לדברי ברדוגו, היא שנתניהו אינו שולט בקואליציה שלו, "נתניהו הפסיד קרב אחרי קרב, יפעת שאשא ביטון בעיני, היא הפסד גדול יותר, מבחינה מנהיגותית, מאשר וועדת הבדיקה לניגודי עניינים של שופטים שהיא הפסד אידאולוגי עצום שירדוף את הליכוד הרבה מאוד זמן. הבחירה של הליכוד מספסלי ההצבעה בכנסת ירדוף אותו הרבה זמן. אבל זה שהוא לא מצליח להשליט את עמדתו על חברת כנסת? סלח לי על הביטוי אבל מי זאת יפעת שאשא ביטון? היא לא נבחרה בשום מקום, היא באה על הקולות של כחלון, היא באה לשם במקרה. וזה שהוא לא הצליח להשליט את דעתו עליה זו בעיה גדולה".

בסיום השיחה הסביר ברדוגו כי האשם בכישלון המאבק בהתפשטות מגפת הקורונה הוא בני גנץ, "מי שהתנגד לאיכון שב"כ וכתב על זה פוסט הוא בני גנץ. אנחנו יודעים שכחול לבן בקמפיין בחירות, גם לעגו לי כשנקבתי בשמות משרדי הפרסום, גבי אשכנזי ואבי בניהו כבר בקמפיין בחירות והם מפעילים את בני גנץ. יש פה מערכת שלמה שנועדה לשלוף את כל הסכינים כשהתחושה שהשור, במקרה הזה נתניהו, למטה ולשחוט כמה שיותר".

אני חושב שגם ישיבת הקבינט, וגם באנרכיה שהשתוללה אתמול ליד ביתו של ראש הממשלה, תשנה את הזווית הזאת. אני חושב שהשור הזה לא יקבל יותר סכינים והוא יקום עליהם. אני חושב שבני גנץ מהמר בהימור מאוד מודע שלא יהיו בחירות כי נתניהו מפחד מבחירות, זאת הנחת העבודה של כחול לבן, אבל הם טועים. בחירות וחילופי שלטון, או חילופי קלפים בקואליציה הזאת יכולים לקרות".

ברוך עקץ את ברדוגו ואמר, "זה פשוט מדהים, ברדוגו אתה לא מסוגל לומר שמי שאשם פה זה בנימין נתניהו? שמעתי אריה דרעי, שמעתי איכוני השב"כ, אבי בניהו, גבי אשכנזי. כולם אשמים חוץ מנתניהו. נתניהו לא מצליח לנהל את משבר הקורונה. אם לא היית מהלל ומפרגן לו עד בלי די, ואת רשימת פחדני הליכוד היית מקריא בגלי צה"ל חודשיים קודם, יכול להיות שהיינו במקום אחר".

ברדוגו השיב, "תקשיב עוזי ברוך, אני מבין שכואב לך.."

ברוך התפרץ, "בוודאי שכואב לי, אני רואה את ראש הממשלה שלא מצליח למנות שום דבר, לא מצליח למנות פרויקטור למלחמה בנגיף. לעזאזל שייתן כבר לנפתלי בנט לנהל את זה או שייתן לצבא לנהל את זה. אנחנו לא יכולים לקום כל בוקר עם דו"ח חדש של תחלואה וזינוק נוראי, בגלל שראש הממשלה לא מצליח להשתלט או מונע משיקולי אגו. אני רוצה לשמוע פעם אחת שנתניהו אשם במשהו".

ברדוגו המשיך, "אני מציע לעוזי ברוך לא לתת לי ציונים. ההבנה שלי בפוליטיקה, מה שאני שכחתי לפני 100 שנה, הוא לא יזכור ולא ילמד היום. לנפתלי בנט וגם לאיילת שקד יש מרכיב מאוד גדול בתקלות שקורות עכשיו. נפתלי בנט היה זה שזעק 'לפתוח לפתוח', איילת שקד זעקה 'לפתוח לפתוח' ".

"אני כותב ביקורת גדולה מאוד גם על בנימין נתניהו, אבל אני רוצה להזכיר לעוזי ברוך שהאפשרות להיכנס לממשלה הייתה בידי נפתלי בנט ואיילת שקד, ואתה יודע שרק עניינים שלה ושלו גרמו לכך שלא נכנסו".

ברוך השיב, "רק עניינים של משפחת נתניהו מבלפור, גרמו לכך. אל תבלבל את הציבור". ברדוגו השיב, "אתה אל תבלבל את המוח".

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו