משה גפני
משה גפני Photo by Yonatan Sindel/Flash90

יו"ר ועדת הכספים ח"כ משה גפני התייחס הבוקר (רביעי) לכעס השורר בציבור החרדי על התנהלות המשטרה וטען כי יילחם נגד סגירה קולקטיבית של הישיבות.

"כשהרשויות לא יודעות להתנהל, הזעם מופנה אלינו, ובצדק. בשביל זה אנחנו שם, כדי לשנות. כשדיברו על סגירת הישיבות אמרתי שאני פורש מהקואליציה כי זה היה קו אדום. אני נמצא בכל מקום כדי להכניס אנשים שיטפלו במשבר. דרעי וליצמן עושים הרבה כדי לטפל בכל המערכות האלה, צריך להכניס אנשי מקצוע חרדים", אמר בראיון לרדיו 'קול חי'.

גפני סיפר כי "ראש הממשלה לא המליץ לי לקחת אחריות על משבר הקורונה, אני זה שהמלצתי לו מה לעשות ולמנות אנשים חרדים לטיפול במשבר עם סמכויות, כמו שמוליק ליטוב בחינוך, את אריק יקואל במשטרה, ועוד אנשים במשרד הבריאות".

גפני נגד נתניהו: יש בליבנו עליו ערוץ כנסת

יו"ר ועדת הכספים הוסיף וסיפר כי התאכזב מנתניהו והליכוד שברחו בהצבעה על הקמת ועדת חקירה פרלמנטרית לבדיקת ניגודי העניינים בביהמ"ש העליון

"נתניהו לא עשה לנו מארב, אבל זיהינו בעיית מנהיגות. אף אחד לא הכריח אותנו להצביע בעד הוועדה, עשינו את זה בגלל ההיסטוריה הארוכה שלנו עם השופטים, מאותה סיבה שדרשנו מהליכוד פסקת התגברות. אבל נתניהו וחלק מהח"כים מהליכוד ברחו".

גפני הדף את הטענה לפיה הוצע לו למלא את תפקיד הפרויקטור למגזר החרדי. "רה"מ נתניהו לא הציע לי מעולם את תפקיד מנהל המגזר החרדי בקורונה. אין לי מושג מי המציא את הקישקוש הזה. הרי אני בכלל לא שר בממשלה, אני לא בקבינט קורונה, איך אני בדיוק יכול להיות שם ולטפל? פשוט לא היה ולא נברא. דרשתי ואני ממשיך לדרוש להכניס אנשי מקצוע חרדים, הבאתי כמה שמות".

"הציבור החרדי מפנה את כל הביקורת והחיצים לכיוונינו ואני מקבל את זה באהבה. תאמין לי באופוזיציה עשיתי יותר מבצלאל סמוטריץ'. אני לא מוכן לפעול לביטול של הסגרים, גם אם יש ביקורות, לא מוכן לשחק בחיים ובבריאות של אנשים".

"אני נגד כל הסגרים. לא מעניין אותי מה דעתו של ראש המל"ל. מה אני חושב על ראש המל"ל אמרתי כבר בתקשורת".

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו