המכתב המלא
ח"כ אריאל קלנר: אין הרתעה ביו"ש, ערבים מטילים אימה

ח"כ קלנר פנה היום (רביעי) ליו"ר ועדת החוץ והביטחון ח"כ האוזר וביקש ממנו לכנס את הוועדה על מנת לדון כיצד להחזיר את ההרתעה ליו"ש.

אריאל קלנר , כ"ג בתמוז תש"פ

ח"כ אריאל קלנר
ח"כ אריאל קלנר
צילום: חזקי ברוך

במקרה שאירע אך השבוע האחרון ראינו אם ובתה הנוסעות לכיוון ביתם ביישוב חרמש, כאשר באמצע הדרך נכנס בהם רכב מאחור, נהג הרכב הפוגע יוצא מהרכב ניגש אל הנהגת ומרסס אותה בגז מדמיע, תוך שהוא מוציא אותה בכוח מתוך הרכב.

אדם שהיה עם הנהג הפוגע ברכב יוצא אף הוא תוך שהוא יורה באוויר בנשק ולאחר מכן, מכוון את הנשק אליהן (אין לדעת האם ניסה/חשב גם לירות בהן או שמא לא).

מחבלים אלו ברחו לפני שהגיעו כוחות הביטחון על מנת לסייע לאם ולבתה. כמו כן, נראה שלאחרונה השלכת בקבוקי תבערה הופכת דבר שבשגרה.

בשבוע החולף נזרק בקבוק תבערה על כוח באריאל, שבוע לפני כן נזרק לעבר אוטובוס סמוך לעפרה, לפני כן על מגדל עוז והיד עוד נטויה.

זריקת אבנים מזמן הפכה לדבר שבשגרה. סיפורים רבים על יידויי אבנים על רכבים ישראליים, כאשר בשבוע האחרון נעצר מחבל שיידה אבנים והתגלה כי הוא מחזיק באמתחתו גם סכין.

בשבת האחרונה בשעות הבוקר המוקדמות נשמעו בכל רחבי יהודה, שומרון ובקעת הירדן קולות רועמים של ירי ממושך ושל מאות או אלפי זיקוקים וככל הנראה אף חומרי נפץ.

כיצד הגענו למציאות מטילה אימה זו אינה מטופלת כנדרש? אני מבקש ממך כיו"ר ועדת החוץ והביטחון של הכנסת, לכנס את הוועדה ברשותך לדיון בנושא, על מנת לבחון את המשך הפעילות של כוחות הביטחון ביהודה ושומרון, לרבות בחינת החזרת המחסומים לנקודות אסטרטגיות, וכל מה שדרוש כדי לחזק את כח ההרתעה של ישראל.

זאת כדי לאפשר לאזרחי ישראל לנסוע בבטחה לבתיהם בכל דרך ובכל כביש. מדינת ישראל חייבת לבסס את ריבונותה בכל מרחבי ארצנו מאילת ועד קריית שמונה ומבקעת הירדן ועד מישור החוף. אסור לנו לאפשר מציאות של פגיעה והטלת אימה על אזרחי ישראל. בכל מקום ובכל זמן.