כיתה
כיתה צילום: איסטוק

שר החינוך יואב גלנט שוחח בצהריים (רביעי) עם כתבי חינוך ופירט את העקרונות שגיבש להפעלת בתי הספר בשנת הלימודים הקרובה, שתצא לדרך ב-1 בספטמבר בצל מגפת הקורונה.

גלנט והצוותים המקצועיים במשרד החינוך החליט כי עד 18 תלמידים ילמדו בכל גן וכיתה, וגני הילדים ילמדו בשתי קבוצות נפרדות. תלמידי כיתות ה' ומעלה יגיעו יום אחר לפחות לבית הספר.

לדברי שר החינוך, פעילות מערכת החינוך הכרחית לתפקוד המשק. הוא סיפר כי "עלות השבתת מערכת החינוך ליום אחד נאמדת בסכום של 300 מיליון שקלים וברור שאנחנו חייבים לאפשר את פעילות מערכת החינוך מסיבות כלכליות ופדגוגיות".

כאמור, עד 18 תלמידים ילמדו בכל גן וכיתה, גני הילדים ילמדו בשתי קבוצות נפרדות. גננת אחת תהיה אחראית על שתי הקבוצות אך מספר הסייעות יתוגבר. אם אין מספיק מקום בשטח הגן, קבוצה אחת תלמד במבנה ציבורי אחר - במתנ"ס או בכיתה בבית ספר.

אם תלמידי כיתות ה' ומעלה ילמדו מרחוק, הם יגיעו לפחות יום אחד בשבוע ללמידה בבית הספר. הלמידה בבית הספר תתקיים בחצאי כיתות, כשמחצית הכיתה שנשארה בבית תלמד בזום עם התלמידים שבבית הספר.

השר גלנט הדגיש כי המתווה החדש ייעשה בשיתוף משרד הבריאות, ראשי הערים והשלטון המקומי, בעיקר בשל תוספת כוח האדם המשמעותית שנדרשת, בעיקר בגילאים הצעירים. מערכת החינוך תפעל באופן שונה ביישובים שונים – על פי רמת התחלואה באותו יישוב.