הטרדה. אילוסטרציה
הטרדה. אילוסטרציה צילום: ISTOCK

בית המשפט העליון קיבל פה אחד את עמדת הפרקליטות והותיר על כנו עונש של 4 שנות מאסר שהוטל על הרב יהודה בן דוד, בן 72, בגין ביצוע עבירות של מעשים מגונים כלפי שלוש קטינות בנות משפחה אחת.

בית המשפט העליון חזר בפסק דינו על החומרה הרבה הגלומה בעבירות מין המבוצעות כלפי קטינים וציין, כי "השיקולים המרכזיים שבענישת עברייני מין שביצעו עבירות מין בקטינים הם שיקולי גמול והרתעה, הן כלפי העבריין והן כלפי עבריינים פוטנציאליים, וכי על העונש לשקף את חומרת המעשים וסלידת החברה ממעשים מעוותים אלה".

הרב יהודה בן דוד, ששימש כרב בית כנסת בדרום, הורשע לאחר ניהול הוכחות בביצוע עבירות של מעשים מגונים כלפי שלוש קטינות בנות 8, 12 ו-14 עת הגיעו לבית הכנסת עם בני המשפחה. הנאשם ביצע את המעשים בחמש הזדמנויות שונות החל משנת 2012 סמוך למשרדו בבית הכנסת.

בית המשפט המחוזי בבאר שבע גזר על הנאשם עונש של ארבע שנות מאסר בפועל, מאסר על תנאי ופיצוי כולל למתלוננות בסך של 150,000 ₪.

במסגרת ערעורו, הן על הכרעת הדין והן על גזר דינו, טען הנאשם בין היתר כי מדובר בעלילת שווא וביחס לאחת המתלוננות כי המעשים בוצעו לטענתו בהסכמה.

שופטי בית המשפט העליון, ניל הנדל, יעל וילנר ועופר גרוסקופף, דחו את כל טענותיו של הנאשם, קיבלו את עמדת הפרקליטות וקבעו, כי בנסיבות בהן קיים פער גילים כה גדול בין הנאשם למתלוננות וכן העובדה שלנאשם היה מעמד נערץ בעיניי המתלוננת ובני משפחתה- "אין המערער יכול להישמע בטענה כי האמין באמת ובתמים שהמעשים נעשו בהסכמתה החופשית של המתלוננת", וכי מדובר בקו הגנה שאינו סביר שאין לו אחיזה בחומר הראיות.

ביחס לטענת הנאשם כי מדובר בעלילת שווא, ציין בית המשפט העליון, כי "מדובר בהשערות קלושות אשר לא נתמכו אף לא בראשית ראיה".

בנוסף, הותיר בית המשפט על כנו גם שיעור הפיצוי בסך של 150,000 ₪ שהושת על הנאשם וקבע, כי "בהתחשב בנזק הרב שנגרם למתלוננות ולבני משפחתן עקב מעשי המערער, ונוכח ההשלכות ארוכות הטווח שצפויות להיות למעשים אלו על חייהן של המתלוננות ובני משפחתן, סבורני כי מדובר בפיצוי הולם".