יובל דיין לערוץ 7:
"בתוך הבלאגן מצאתי נקודות אור"

למרות הביטולים והתקופה הקשה, יובל דיין רואה לא מעט אור בתוך הקושי, ומקווה שלמרות הקשיים התקופה הזאת תיזכר כתקופה טובה ומצמיחה

אריאל פייגלין - ערוץ 7 , כ"ג בתמוז תש"פ

"בתוך הבלאגן מצאתי נקודות אור"-ערוץ 7
יובל דיין
צילום: אוהד רומנו

"אלו היו שבע שנים מאוד אינטנסיביות", מספרת יובל דיין, שפרצה לחיינו לפני, ובכן, שבע שנים, "ופתאום אני מרגישה שקיבלתי מנוחה, שבהתחלה אני מודה שדי נהניתי ממנה".

"למי באמת יש אומץ לעצור כשכולם ממשיכים לרוץ? אז קודם כל אני מרגישה שקיבלתי הפסקה ואני שמחה בתקופה הזאת, אבל מצד שני זו גם תקופה מאוד מבאסת".

"לשמחתי בתקופה הזו יצרתי יותר, ביליתי יותר זמן באולפן ונוצרו כמה שיתופי פעולה מגניבים שאני מקווה שכולם יוכלו לשמוע בקרוב. גם כאמן וגם כאדם שמתי לב לכל מיני הרגלים שפיתחתי לעצמי עם השנים, ועכשיו נפתחה בפניי ההזדמנות שניה לעצור ולבדוק האם הם באמת מתאימים לי, או סתם מגבילים אותי ושווה לשחרר מהם".

"אבל התקופה הזו גם מבאסת" ממהרת יובל להציג את הצד השני, "יש בעם שלנו עכשיו הרבה מצוקה כלכלית, בריאותית, מתח וחרדה מהלא נודע. אנשים חולים ומבודדים וזה מצער אותי מאוד. כל הנגנים והצוות שעומד מאחוריי - שזה הרבה מאוד אנשים נותרו ללא פרנסה וגם ללא יכולת להבין מה הולך לקרות איתם. הלב שלי נקרע כשאני נחשפת לסיפורים כאלה".

"אני ממש מקווה שכשהתקופה הזו תסתיים אנחנו נחזור אל אותה השגרה המבורכת אבל בע״ה אחרים ממה שהיינו, וכל אחד בתוכו יודע מה הוא היה רוצה לשנות. ואני יכולה להגיד שגם בתוך כל הבלאגן הזה, לשמחתי הצלחתי למצוא כמה נקודות אור. אם זה הביחד שלנו בתוך כל זה, ההסתפקות במועט כשאין איפה לקנות, ההערכה לדברים שקיימים, למשפחה, לבית".

אמנם אי אפשר להוציא זמר לגמרי לחל"ת מהמוזיקה, אבל בכל זאת, את מרגישה שהתקופה הארוכה הזו בלי הופעות שינתה משהו ביחס שלך למוזיקה?

"לגבי המוזיקה שלי הבנתי שהדבר שהכי חסר לי זה לשמח אנשים. אני לא בן אדם שכל כך נהנה להתאפר ולהתלבש, אז בקטע החיצוני יש לי קצת הקלה" יובל מחייכת, "אבל ההרגשה הזו של לרדת מהבמה ולפגוש קהל שהצלחת לעשות לו טוב על הנשמה במשך ערב שלם זה באמת הדבר שהכי חסר לי".

"אני חושבת שהאהבה שלי למוזיקה היא אהבה שאינה תלויה בדבר, כי היא קיימת, והרגשתי אותה גם בהופעות זום כשלא שמעתי מחיאות כפיים וגם בתקופה המאתגרת הזו".

בניגוד ללא מעט זמרים שהספיקו להופיע בתחילת החודש, ממש לפני החמרת הנהלים, יובל לא מיהרה חזרה לבמות וקבעה את ההופעות הראשונות לאחר הקורונה רק לחודש הבא. הגל השני קצת שיבש לה את התכניות.

"נכון, קבענו הופעות והן התבטלו, אבל אין לי הרבה עניין להתעסק בדברים שיכלו לקרות ובסוף לא, אני מאמינה שהכל מדוייק ובע״ה נחזור להופיע ולשמח את כולם".

"התקופה הזו תירשם בדפי ההיסטוריה כתקופה קריטית בתרבות ובכלל בציר הזמן של עם ישראל, אני מקווה שלמרות כל הקשיים, בעקבות התובנות שהיא תביא איתה - היא עוד תיזכר לכולנו כתקופה מצמיחה וטובה".