הגרלה קשה לישראליות באירופה

עונת הכדורסל בארץ ובאירופה טרם הסתיימה, אך במפעל ליגת האלופות של פיב"א כבר מתכוננים לעונה הבאה. הישראליות עם הגרלה קשה

נרי וייס - ערוץ 7 , כ"ג בתמוז תש"פ

קטש. הגרלה קשה
קטש. הגרלה קשה
עודד קרני, מנהלת הליגה

אופטימיים יותר מדי? בחודש ספטמבר הקרוב אמורה הפועל ירושלים לארח את טורניר גמר ליגת האלופות של פיב"א באולמה הביתי, היכל הפיס ארנה שבבירה.

על אף קצב התחלואה העולה בישראל ובאירופה, בירושלים מתכוננים לאירוח טורניר הגמר שיתקיים בשל התפשטות נגיף הקורונה במתכונת שונה מזו שתוכננה כש-8 קבוצות ייקחו בו חלק.

בינתיים, בזמן שעתיד קיום טורניר הגמר לוט בערפל, בליגת האלופות של פיב"א נערכים כבר לעונה הבאה, עונת 2020/21.

היום (רביעי) קיימה הנהלת פיב"א את הגרלת המוקדמות ושלב הבתים של המפעל השלישי בחשיבותו בכדורסל האירופי, הגרלה בה השתתפו שלוש קבוצות ישראליות - הפועל ירושלים, הפועל חולון והפועל ת"א.

ההגרלה לא האירה פנים עבור כל שלוש הקבוצות הישראליות כשאלה קיבלו יריבות קשות מאוד כבר בשלב הראשוני של המפעל.

מחזיקת גביע המדינה מהבירה, הפועל ירושלים הוגרלה לשחק בבית ג' שם תפגוש את יריבתה מהשנה האחרונה סן פאבלו בורגוס, אוסטנד הבלגית, טורק טלקום אנקרה ודרושפאקה הטורקיות, ברינדיזי האיטלקית ולימוז' הצרפתית. הקבוצה האחרונה בבית תגיע מהמוקדמות, וזו תהיה אחת מבין קלוז' הרומנית, ספורטינג ליסבון, פריבורג או איגוקאה.

ירושלים אמנם צפויה להצליח להעפיל לשלב הבא אך זה יהיה קשה ממה שחשבה.

מי שתתקל בקושי רב להעפיל לשלב הבא, זו הפועל חולון, שגם לה וותק במפעל האירופי. חולון שובצה בתחילה גם כן לבית ג' אך בשל העובדה שירושלים עומדת בראש הבית ובשל החוק ששתי קבוצות מאותה מדינה לא יכולות להיפגש זו מול זו בשלב הבתים, היא הועברה לבית ד'.

המעבר לא עשה לה טוב לחולון כשזו תשחק מול באמברג הגרמנית, א.א.ק אתונה היוונית, קרשיאקה הטורקית, בילבאו הספרדית, שולה הצרפתית והקבוצה המיתולוגית פורטיטודו בולוניה האיטלקית. הקבוצה האחרונה בבית, שתגיע מהמוקדמות תהיה אחת מבין: בלקאן, צמוקי מינסק, נפטונאס או לונדון.

בניגוד להפועל ירושלים והפועל חולון שקיבלו שריון ישירות לשלב הבתים, מי שלא צפויה בכלל להגיע לשם זו הפועל תל אביב. אם העונה תיפתח כסדרה, הפועל תל אביב תצטרך לעבור שני סיבובי מוקדמות, כל אחד מהם במפגש כפול בבית ובחוץ, כדי להשתלב בבית א' הבלתי אפשרי.

בשלב הראשון תצטרך הפועל ת"א להתמודד נגד באקן ברס הדנית, ואם תנצח היא תיאבק נגד אנוויל ולוצלאבק הפולנית או מונס הבלגית על הכרטיס לבתים. אם יצליחו לעשות את הלא יאומן, תשחק הפועל תל אביב בשלב הבתים נגד טנריפה, שטרסבורג, דינמו ססארי, פריסטרי, ריגה, גלאטסראיי וריטאס וילנה, במה שמוגדר כבית המוות של המפעל בעונה הבאה.

ובכל זאת, גם אם אין סיכוי להעפיל לשלב הבא, העיקר עבור האוהדים הוא שהכדורסל והשגרה יחזרו במלואן.

‫הצעות והערות ניתן לשלוח לדואר אלקטרוני: neri@inn.co.il