הרב יצחק בצרי: להתכנס פנימה, לחזק את המשפחה

המקובל הרב יצחק בצרי מדבר על היחס הנכון לימי בין המצרים תחת משבר הקורונה. "חשבון הנפש צריך קודם כל לשים את המשפחה במרכז".

ניצן קידר - ערוץ 7 , כ"ד בתמוז תש"פ

הרב יצחק בצרי: להתכנס פנימה, לחזק את המשפחה-ערוץ 7
הרב יצחק בצרי
צילום: מרים צחי

תקופת בין המצרים השנה, תחת משבר הקורונה, מעוררת מחשבה רבה וחשבון נפש שהוא מעט שונה מכל שנה.

המקובל הרב יצחק בצרי מדבר על השוני הזה בשיחה עם ערוץ 7. "כולנו נמצאים באבלות, חוץ מזו הקבועה, כל אחד בחורבן הפרטי שלו. אנחנו מצויים בסוג של מצור. איננו יכולים לצאת מארץ ישראל ברמה הגדולה וגם הקרבה בין האנשים נמנעת מהם. אין לחיצת יד, אין ביקורים, כאילו האדם מנודה".

"בהלכה, אדם מנודה לא יכול להתפלל במניין, לא יכול להתקרב לאנשים אחרים. אנחנו במצב שיש אנשים שמפחדים לומר שלום ברחוב מחשש של הידבקות בנגיף", מוסיף הרב בצרי.

לדבריו, יש לנצל את הימים האלה ולהתכנס פנימה. "כולנו מרגישים את זה ושואלים: מה באמת רוצים מאיתנו. הימים הללו הם ימי חשבון נפש בכל שנה ועכשיו אנחנו, שחשבנו שבקיץ נהיה אחרי הכל, מגלים שלא רק שהנגיף כאן אלא הוא לא יסתלק בקרוב".

"חשבון הנפש צריך קודם כל לשים את המשפחה במרכז. הקב"ה הוביל אותנו פנימה לתוך הבית, להיות עם הילדים, פחות להעביר את הזמן בדברי הבל ולעסוק בדברים החשובים. להבין את החשיבות של חיי המשפחה".

"היום מרגישים באופן הכי ברור את 'לא טוב היות האדם לבדו'. אם מובילים אותנו למקום של הבית והמשפחה צריך להשקיע שם יותר. באשה, בילדים, בחיים המשותפים ובהעשרתם", דברי הרב בצרי.

הוא מוסיף כי "אנחנו צריכים לעבוד על עצמנו בנושא הגאווה. לחשוב איך כל אחד הרגיש את ההצלחה שלו, את הפרנסה שלו מתערערת. שהוא כבר לא איש העולם הגדול, כי כולנו חזרנו לעולם הקטן שלנו שבו אנחנו צריכים לחיות".

"אולי זו תובנה שהבורא רצה שלא נסתובב בעולם הגדול, שנתכנס בחזרה לעולם שלנו ונבין שהתכלית שלנו זה הקשר איתו. בתקופה הזו היתה עלייה רוחנית אצל רבים. זו תקופה קשה, הרבה מאוד אנשים מאבדים פרנסה, אבל כל אחד מאיתנו צריך למצוא ולהתחבר למה שהוא באמת - וכשהוא מנותק מהעולם הגדול - זה קורה. מתחילים מנקודת האפס, מתפללים, מתקרבים לבורא העולם", מסכם הרב בצרי.