התפתחות דרמטית במשפט דומא

עורך דינו של עמירם בן אוליאל הציג ראיה חדשה לבית המשפט ודורש לבטל את ההרשעה. בעקבות המהלך השופטים דחו את פרסום גזר הדין .

ערוץ 7 , כ"ד בתמוז תש"פ

עמירם בן אוליאל בבית המשפט
עמירם בן אוליאל בבית המשפט
צילום: AVSHALOM SASSONI/POOL

עו"ד אשר אוחיון, המייצג את עמירם בן אוליאל אשר הורשע לאחרונה ברצח בני משפחת דוואבשה בכפר דומא, הציג ראיה חדשה לבית המשפט המחוזי, אשר מעלה סברה שהרצח בוצע באופן שונה לחלוטין מהנקבע בהכרעת הדין.

מדובר בראיונות לתקשורת של בני משפחת דוואבשה ושל הילד אחמד בו הוא מעיד כי ראה את האירוע ומתאר אותו באופן שונה לחלוטין מהמוצג בכתב האישום.

בעקבות הגשת הראיות החדשות מבקש עו"ד אוחיון לבטל את הכרעת הדין, ולתן תחתיה הכרעת דין אשר תזכה את בן אוליאל.

בשל הגשת הראיות החדשות, נפתח הליך חריג במסגרתו זומנו אחמד דוואבשה וסבו חוסיין להעיד בבית המשפט. לאחר שאחמד סרב להתייצב בבימ"ש, ולאור הרגישות, הגיעו הצדדים למתווה והגשת הראיות תעשה ככל הנראה מבלי לזמן את בני המשפחה לעדות.

במסגרת ההליך, התנהלו בשבועות האחרונים מספר דיונים בפני הרכב בימ"ש המחוזי בראשות נשיאת בימ"ש השופטת רות לורך, אשר בחנו את טיב הראיות. לאחר בחינתן פתחו בהליך החריג, שכן מדובר בשמיעת עדים ובבחינת המקרה לאחר שניתנה בתיק הכרעת הדין.

בנוסף, דחו השופטים את הדיון בגזר הדין, אשר היה צפוי להינתן השבוע למועד לא ידוע.

בסביבת בן אוליאל הגיבו להתפתחויות ואמרו כי הם "מאמינים שהראיה החדשה תוביל למסקנה הברורה - בן אוליאל לא ביצע את הרצח בדומא".