בני גנץ בהערכת מצב
בני גנץ בהערכת מצב צילום: טל עוז / משרד הביטחון

שר הביטחון בני גנץ שיבח היום (חמישי) את התנהלות מועצת קריית יערים מאז התפרצות הקורונה, והודיע לראש המועצה יצחק רביץ על מתן חבילת סיוע ייעודית לקריית יערים המתמודדת עם זינוק בתחלואת הקורונה.

מוקדם יותר התקיימה פגישה דחופה בין צוות משרד הביטחון וקציני פיקוד העורף לבין ראש המועצה המקומית קריית יערים יצחק רביץ.

אנשי משרד הביטחון ופיקוד העורף הודיעו לרביץ שבדומה למודל שהחל השבוע בבית שמש ובערים נוספות באמצעות סיוע תקציבי של משרד האוצר, יספקו ליישוב חבילת מרכיבים יעודיים למלחמה בקורונה.

בין היתר הוחלט כי יוקצו מקומות ייעודיים לתושבי העיר במלוניות, צה"ל ופיקוד העורף יעמידו אוטובוסים קבועים זמינים ורציפים שיפנו למלוניות על פי צרכי הרשות, וליישוב יוקצה תקציב הסברה ייעודי המותאם למאפייניו.

שר הביטחון וראש הממשלה החליפי גנץ שוחח עם ראש המועצה יצחק רביץ ואמר: "לא נחסוך מאמצים ונעשה כל מה שאפשר וצריך כדי לקטוע את שרשרת ההדבקה ולסייע למועצה. אנחנו עוברים עיר-עיר, יישוב-יישוב, ונעשה הכל כדי לנצח במלחמה הזו מול הנגיף".

רביץ סיפר לשר הביטחון כי תושבי המועצה משתפים פעולה באופן מלא עם הנחיות משרד הבריאות וכי נעשית הסברה מסביב לשעון כדי להוריד את רמת ההידבקות במועצה.

גנץ סיפר כי הוא מעוניין לבקר בקריית יערים בקרוב, שיבח את פעילות המועצה ואף ביקש מצוות היועצים שלו ליצור קשר עם ראש המועצה ולמלא את צרכיה.

"אני מבקש להודות לשר הביטחון ולראש הממשלה החליפי בני גנץ, בעזרת השם אנחנו ננצח את הנגיף הזה, אנחנו שבים ודורשים מהציבור לנהוג על פי הנחיות משרד הבריאות", אמר רביץ.