ההסתדרות ומרכז השלטון המקומי לנתניהו: אל תסגור את בית הספר של הקיץ

ההסתדרות, נשיאות המגזר העסקי והשלטון המקומי בקריאה דחופה לראש הממשלה: מנע פגיעה אנושה במשק - אל תסגור את ביה"ס של החופש הגדול.

ערוץ 7 , כ"ד בתמוז תש"פ

ההסתדרות ומרכז השלטון המקומי לנתניהו: אל תסגור את בית הספר של הקיץ-ערוץ 7
חיים ביבס
צילום: Avshalom Sassoni/Flash90

ראשי ההסתדרות, נשיאות המגזר העסקי ומרכז השלטון המקומי יצאו הערב (ה') בקריאה בהולה לראש הממשלה בנימין נתניהו שלא לסגור את בתי הספר והגנים של החופש הגדול כחלק משורת ההגבלות החדשה שתוטל על המשק למניעת התפשטות נגיף הקורונה.

במכתב שנשלח על ידי יו"ר ההסתדרות ארנון בר-דוד, יו"ר נשיאות המגזר העסקי דובי אמיתי ויו"ר המרכז לשלטון מקומי וראש עיריית מודיעין-מכבים-רעות חיים ביבס, נקרא נתניהו לא לתת יד לפגיעה אנושה במשקי הבית של כמיליון עובדים, ולהמשיך ולקיים את פעילות הגנים ואת בתי הספר כסדרה, כפי שתוכנן.

"אנו עדים למאמציך לבלימת הידרדרות המשק ולחיזוק כלכלת ישראל. מאמצים הדורשים תהליכי קבלת החלטות מורכבים, שבסופם, מוטלת עליך האחריות לקבלן. נבקש להאיר את עיניך לחשיבות המשך הפעלת תוכנית 'בתי-הספר והגנים של החופש הגדול", כתבו בר-דוד, אמיתי וביבס לנתניהו.

השלושה סיפקו בקריאה לראש הממשלה נתונים לפיהם במסגרת התוכנית רשומים כ-700 אלף תלמידים, שמיליון הוריהם לא יוכלו להמשיך בשגרת עבודתם ופרנסתם אם היא תבוטל, ומאות אלפי עובדים, ביניהם מורים, גננות, סייעות, מדריכים, מפעילי חוגי העשרה ובני-נוער, יאבדו את עבודתם.

"מה אמורים לעשות הורי הילדים? מה יעשו המעסיקים? נראה שאף אחד לא נתן את הדעת לפני שהתקבלה ההחלטה", נכתב לראש הממשלה.

לצד הדרישה מנתניהו שלא לכלול את בתי הספר והגנים ברשימת המקומות שפתיחתם תיאסר, צוין במכתב נתון משמעותי שיוכל לשמש את ראש הממשלה בהחלטתו, לפיו בחלוף 16 ימים מתחילת התוכנית, רק 895 תלמידים חלו, שהינם 0.1% מסך התלמידים. "החלטה על סגירת התוכנית, תגרור פגיעה אנושה למשק מבלי נתונים המצדיקים זאת!", קובעים בר-דוד, אמיתי וביבס.ברכה,