הטיסה בוטלה: נסע אלפי קילומטרים הביתה

הטיסה של קליאון הביתה התבטלה בעקבות הקורונה- אבל הוא החליט שהוא חוזר הביתה בכל מחיר

מתנאל ראט , כ"ד בתמוז תש"פ

הטיסה בוטלה: נסע אלפי קילומטרים הביתה-ערוץ 7
הגעגועים הביתה גברו על הכל
צילום: iStock

משבר הקורונה ביטל טיסות ברחבי כל העולם, אבל יש מי שהחליט לקחת את ביטול הטיסה כאתגר- ולעבור את הדרך בנסיעה באופניים בלבד.

קליאון פאפדימיטריו בן ה20 סיים את שנת הלימודים כסטודנט בסקוטלנד, ורק רצה לחזור הביתה לאתונה. אמנם, אחרי שהטיסה שהיה אמור לעלות עליה התבטלה בעקבות הקורונה, ואחר כך גם הטיסה שלאחריה- הוא כבר היה מיואש מלחזור הביתה בדרך הרגילה.

במקום להישאר בסקוטלנד במשך חודשי המגיפה, קליאון העדיף להפוך את המצב הבעייתי לחוויה- והחליט לעשות את הדרך הארוכה בנסיעה על אופניים בלבד. הוא השיג אוהל, מזון ואביזרים שיעזרו לו לעבור את המסע הארוך הביתה- ויצא לדרך.

קליאון הסביר שהרעיון לחזור הביתה על הקרקע הגיע דווקא מאביו. לדבריו, הוא התקשר הביתה לאחר שהטיסה שלו התבטלה, ואבא שלו אמר לו בצחוק כי הוא יכול ללכת את כל הדרך אם הוא רוצה. קליאון לקח את הדברים ברצינות והחליט "לעשות משהו גדול" עם ההזדמנות שהגיעה לידיו.

המסע התחיל ברגל שמאל כאשר כבר ביום הראשון ירד על קליאון גשם כבד וברד לאורך כל המסלול. למרות הקשיים, קליאון המשיך במסע, ישן בצידי הדרך או אצל משפחות שהסכימו לארח אותו וניווט את הדרך הביתה בעזרת הסלולרי. לבסוף, לאחר 48 ימים של נסיעה וחמש מדינות שחצה- קליאון הגיע הביתה.

לאורך המסע, קליאון תיעד את עצמו ברשתות החברתיות תחת השם "קליאון נגד הבידוד" ושיתף שם את חוויותיו מהדרך. לדבריו, החוויה ארוכה לימדה אותו הרבה על היכולת לבקש עזרה מאחרים ולהסתדר בכוחות עצמו. הוא אמר שהוא בעצמו הופתע על הכוחות שגילה במהלך הנסיעה הממושכת, ושהוא עצמו כמעט ולא מאמין שזה קרה.

נשאר רק לקוות ששנת הלימודים הבאה של קליאון תהיה מקוונת, כי אם לא נראה שהוא יצטרך לנסוע את כל הדרך חזרה.

רוצים עוד? כתבות חדשות כל יום בנוער ערוץ 7- המקום בשבילכם!