שאול מרידור
שאול מרידוריונתן זינדל/ פלאש 90

ראש הממשלה בנימין נתניהו ממשיך לבקר את ראש אגף התקציבים באוצר, שאול מרידור, וטוען כי מרידור פועל לסכל את התוכנית לחלוקת מענקים לאזרחי ישראל.

''בלתי נתפס שפקידים מתדרכים נגד החלטות שהתקבלו בממשלה ופועלים לסכל אותן. לא נקבל זאת", כתב ראש הממשלה בפייסבוק ושיתף פוסט של ח"כ שלמה קרעי (הליכוד) נגד שאול מרידור.

ח''כ קרעי השתלח בראש אגף התקציבים וטען כי הוא מטרפד החלטות של נתניהו: ''כבר הכרנו את התופעה שבה פקידים מנסים לשלוט במדינה נגד נבחרי הציבור. ראש אגף התקציבים באוצר, שאול מרידור, הפך זאת לאומנות.

''הוא מטרפד החלטות של ראש הממשלה נתניהו להעביר עוד כספים וסיוע לאזרחי ישראל - לעצמאיים, לבעלי העסקים, לשכירים ולמובטלים", כתב קרעי.

''בשעת משבר קשה זו ובכלל, אסור לקבל זאת בשום אופן. תפקידם של פקידים הינו לבצע את מדיניות הממשלה. כל ניסיון להחיל מדיניות משלהם בניגוד למדיניות הממשלה מהווה חתרנות פקידותית.

''יתירה מכך, תדרוך עיתונאים נגד הממשלה והעומד בראשה וניהול מסע דה-לגיטימציה כנגד מדיניות הממשלה, הופכים את המציאות לבלתי נסבלת", הוסיף ח"כ קרעי.

כאמור, בכיר האוצר שאול מרידור מתח ביקורת חריפה על תוכנית ראש הממשלה נתניהו לחלוקת מענקים לאזרחי ישראל. "החשש שלי הוא שאין מסגרות ונוציא כסף לא מיועד ולא מכוון למטרה מסויימת, כשהעלויות מאד גבוהות", אמר מרידור במסגרת דיון של מכון אהרן בבית ספר טיומקין לכלכלה, בבינתחומי הרצליה.

''ראינו דברים מהסוג הזה ואלו דברים שלדעתנו לא נכונים משום שמדובר במשבר ארוך שלא יעזוב אותנו בעוד חודש. ידענו שהמשבר קשה, אבל אולי חשבנו אחרי הגל הראשון שנוכל לנהל את הכלכלה יחד עם הקורונה, ואנחנו מבינים שהמצב מורכב יותר. אסור לנו לירות יותר מידי כדורים בעת הזו", הוסיף ראש אגף התקציבים.