כדורגל בעידן קורונה
כדורגל בעידן קורונה iStock

רק לא מזמן הסתיימה לה עונת 2019/20 בליגת העל בכדורגל וכבר קבוצות הליגה נערכות לעונה הבאה. כזכור, בכדי לסיים את העונה בצורה הספורטיבית ביותר בעידן נגיף הקורונה וחרף העליה בתחלואה במדינה, חוייבו שחקני הליגה להיות בבידוד ולא לצאת מהבתים לצרכים שאינם משחקים או אימונים.

רגע לפני שהם מתחילים את ההכנות המקצועיות לקראת העונה שבפתח, הודיעה היום (שישי) מנהלת הליגות בכדורגל כי חובת הבידוד לשחקני הליגה תישאר על כנה לפחות עד פתיחת משחקי גביע הטוטו של העונה הבאה, ב-8 באוגוסט.

למעשה, כבר מחרתיים, ביום ראשון הקרוב אמורות לחזור מרבית הקבוצות להתאמן כשפגרת הקיץ קוצרה באופן משמעותי בשל הפגרה הארוכה שכפה הנגיף המבהיל.

אחרי שהצליח המאבק על רשת הביטחון מול משרד האוצר, במנהלת הליגות כעת נשמעים להוראות משרד הבריאות כששם הורו למועדונים השונים לחזור להגבלות שנהגו עם חזרת הליגה לפעילות - מתחם האימונים ישהו אנשי הקבוצה בלבד, להקפיד על ביצוע בדיקות רפואיות כנדרש, מינוי ממונה קורונה, חיטוי, שימוש במקלחות בתפוסה של 50% ועוד.

עם זאת, במנהלת הליגות אמרו כי הם נמצאים בדיונים ובשיחות עם משרד הבריאות ומשרד התרבות והספורט בכדי ליצור מתווה חדש לפעילות בעונת המשחקים הבאה, כאשר גם שם מבינים כי לא ניתן יהיה לשמור על ההגבלות הללו לאורך זמן רב.