השיר לילד/ה שבך

עידו שטיינר דולה עבורכם פנינים מקרקעית המוזיקה הישראלית-יהודית, והפעם: השיר "בילדותך" - אוהד דרשן

עידו שטיינר , כ"ה בתמוז תש"פ

אוהד דרשן (34, רווק) הוא יוצר, מפיק מוזיקלי וגיטריסט ירושלמי. יש לו אולפן בירושלים, שם הוא יוצר ומקליט את המוזיקה שלו ומפיק עבור אחרים.

כיום מנגן עם עקיבא ובעבר ניגן עם רבים וטובים ביניהם ישי ריבו. לאחרונה, די מתחת לרדאר, הוא הוציא שיר חדש שאני רוצה שתכירו.

השיר מספר על ילד. ילד שכנראה לא קיבל מספיק אהבה ובטחון בילדותו. בבסיסו של השיר מערכת יחסים ורגשות בין אב לבן בשני דורות, מה שעורר אותי למחשבות נוגות מה קיבלתי מההורים שלי ומה אני מעביר לילדיי. השיר נוגע בצורך האנושי-בסיסי-קיומי שלנו להיות אהובים ללא תנאי ובבית השלישי אנו נוגעים ברובד עמוק עוד יותר - הילד שבתוכנו - האם אנחנו אוהבים את עצמנו? האם אנחנו מסוגלים להסתכל במראה ולומר לילד הקטן שמולנו שאנחנו אוהבים אותו?

"בילדותך" הוא סינגל ראשון מאלבום שיקרא "התבגרותי השנייה" ויעסוק בשנות ההתבגרות של דרשן לאחר שעזב את בית הוריו. השירים בו מדברים על חרדה, דיכאון, התבגרות, לב שבור וצמיחה מתוך משבר.

"לפני שלוש שנים עברתי משבר אישי שהכניס אותי לתקופה של התבוננות פנימית", מספר אוהד על השיר, "למזלי הטוב מישהי מדהימה שליוותה אותי אז, עזרה לי לחבר את הנקודות. באחת הפגישות היא החזירה אותי לילד שהייתי, וביקשה ממני לראות אותו, לפנות ולדבר אליו, ולבסוף לקבל ולחבק אותו. ולרגע זה התבהר - כולנו עברנו דברים בילדות שהפכו אותנו להיות מי שאנחנו היום.

וגם עכשיו כשאנחנו אנשים בוגרים, הילד או הילדה הקטנים האלה, עדיין נמצאים בתוכנו, עדיין דורשים שנישיר אליהם מבט. וכך, בימים שלאחר התובנה ההיא, הסתובבתי עם שאלה שלא הרפתה ממני - "מה קרה לך בילדותך?" באחד הלילות כבר לא הייתה לי ברירה, התיישבתי בסלון של ההורים ולקחתי את הגיטרה"

הקליפ שמלווה את השיר, פרי יצירתו של חי אפיק המוכשר, בנוי טוב ומעביר את מגוון הרגשות בצורה נהדרת. הסצנה של אב ובן ששותים יחד קפה ולא מסתכלים אחד לשני בעיניים ממש נגעה בי.

השיר היפהפה שהופק על-ידי דרשן עצמו נותן לי המון תקווה וציפייה למוזיקה הטובה שאנחנו הולכים לשמוע פה בשנים הקרובות. מזמין אתכם להאזין לשיר ולצפות בקליפ ולתת לנקודות להתחבר.

#רגע_שיא
"הילד הקטן בך מביט בך, מבקש שלא תסיט מבט ותגיד לו רק עוד פעם אחת: אני אוהב אותך"

#מילים
מקסימום במינימום. טקסט מלוטש שמספר בהצלחה את הסיפור של כולנו

#מוזיקה
הרגיעה אותי. לקחה אותי למרחבי הילדות. נשמע מעולה

#מילה_ליוצר
אוהד, יא נסיך! שאפו על היופי הזה שהבאת לעולם. תן לנו עוד מזה

עידו שטיינר - שיווק דיגיטלי לאמנות, תרבות ומוזיקה יהודית
לתגובות: ido.steiner@gmail.com