יאיר נתניהו במתקפה חריפה: פקידי האוצר "מחבלים"

בנו של ראש הממשלה האשים את צמרת משרד האוצר בעידוד המחאות

ערוץ 7 , כ"ו בתמוז תש"פ

יאיר נתניהו במתקפה חריפה: פקידי האוצר "מחבלים"-ערוץ 7
יאיר נתניהו
Photo by Gili Yaari/Flash90

יאיר נתניהו, בנו של ראש הממשלה בנימין נתניהו, פרסם היום (שבת) פוסט באינסטגרם בו הוא תוקף את פקידי האוצר.

בתמונה שהעלה לרשתות החברתיות נכתב: "האמת היא: שפקידי האוצר 'מחבלים' ולא מעבירים את הכספים לעצמאים ולאזרחים כדי להתסיס את העם".

"מדובר בהסתייגות של פקידים נגד מדיניותו של נתניהו!", כתב בנו של ראש הממשלה בפוסט שפרסם היום.

אתמול תקף רה"מ נתניהו את ראש אגף התקציבים באוצר, שאול מרידור, לאחר שהתנגד לתוכנית המענקים עליה הכריזו ראש הממשלה ושר האוצר. מרידור אמר השבוע שחלוקת המענקים שגויה – אתמול כתב נתניהו: "בלתי נתפס, לא נקבל זאת".

מנכ"לית משרד האוצר קרן טרנר-אייל הגיבה להתקפות מצד משפחת נתניהו כלפי פקידי האוצר, וצייצה בטוויטר: "קשה לי מאוד להשאר אדישה לביקורת חסרת התקדים כלפי אנשי המשרד ובפרט כלפי הממונה על התקציבים באוצר שאול מרידור, ובכלל לשיח האלים ממש המתפתח ברשתות החברתיות".

"חשוב לי להזכיר / להבהיר - תפקידו של כל דרג מקצועי בממשלה הוא לסייע בעיצוב ובגיבוש המדיניות הציבורית, ובכלל זה לחתור לקיום דיון רחב ומעמיק בכלל האפשרויות הרלוונטיות כפועל יוצא של האחריות הכבדה וההשלכות המשמעותיות הנגזרות מהן. לאחר מכן ההחלטות על דרך הפעולה הנבחרת הן של הדרג הנבחר ועלינו מוטלת החובה לפעול ליישום מיטיבי של ההחלטות", כתבה טרנר-אייל.

"גורמי המקצוע באוצר, הנהלת האוצר ובפרט שאול מרידור, עובדים מסביב לשעון כדי להביא קול מקצועי וערכי שרואה את טובת הציבור היום וגם בעתיד, לצד יישום כלשונן של כל החלטות הדרג הנבחר. כך היה וכך נמשיך לעשות", ציינה מנכ"לית משרד האוצר.