דרמה בהיכל: מכבי ת"א ניצחה בדרבי

הפועל תל אביב מתחה את המארחים בצהוב ביד אליהו במשחק משחק שלם, אבל מכבי תל אביב התעשתה ולקחה את המשחק הראשון בפלייאוף, 66-67.

ניצן קידר - ערוץ 7 , כ"ו בתמוז תש"פ

יובל זוסמן מול הפועל תל אביב
יובל זוסמן מול הפועל תל אביב
צילום: עודד קרני, מנהלת הליגה

מכבי תל אביב לא שיערה שהמשחק הראשון שלה בפלייאוף, מול הפועל תל אביב, ידרוש ממנה כל כך הרבה מאמצים.האדומים הגיעו ליד אליהו עם אפס רגשי נחיתות, נלחמו לאורך כל המשחק, אבל העומק והניסיון הצהוב גבר עליהם והדרמה הגדולה הסתיימה בניצחון של המארחים בנקודה, 66-67.

המשחק השני בסדרה של הטוב משלושה משחקים, יתקיים בהיכל שלמה, אולמה של הפועל תל אביב.

כבר מתחילת המשחק היה נראה שלמכבי תל אביב עומד להיות ערב קשה. ים מדר בקו האחורי וטאליב זאנה מתחת לסל הובילו אותה ליתרון. אותלו האנטר, ווילבקין וזוסמן ענו מהצד השני והצליחו להישאר צמודים עד לסוף הרבע הראשון, 20-16 לאורחים באדום.

ברבע השני הפועל תל אביב תפסה ביטחון וקיבעה את ההפרש לטובתה. מכבי תל אביב ניסתה שוב ושוב לחזור ללא הצלחה ורגע לפני הירידה להפסקה עוד הספיק רועי גינת להעלות את היתרון לדו ספרתי, אבל דני אבדיה הצליח לצמק ומכבי ירדה למחצית בפיגור, 39-31.

מכבי תל אביב ניסתה בתחילת הרבע השלישי ללחוץ על הגז, עם שלשה של אנג'לו קלויארו ונקודות של זוסמן והאנטר, אבל הפועל תל אביב כבר פתחה פער שיא של 15 נקודות. מכבי תל אביב התעקשה, עבירה בלתי ספורטיבית כפולה של דניאל קופרברג ואותלו האנטר עצרה את האדומים, ושלושה סלים של הצהובים קבעו בסוף הרבע, 56-47.

ברבע הרביעי הצהובים חזרו ובגדול. האדומים, ביום מזעזע מהשלוש המשיכו לנסות ולירות ללא הצלחה, ווילקין ודורסי ירו והצהובים רצו 1-18 ועלו ליתרון ראשון. למרות נדנדת הסלים בין הצדדים, ידם של המארחים היתה על העליונה עד לסיום.

מכבי תל אביב תצטרך להסיק מסקנות ולהתנער מהר מהמשחק הפחות טוב שהציגה היום, בעוד הפועל תל אביב תצטרך לשמור על אותו כושר ובעיקר להצטער על שלא הצליחה ל'גנוב' את המשחק הערב.

‫הצעות והערות ניתן לשלוח לדואר אלקטרוני: neri@inn.co.il