קרן טרנר אייל
קרן טרנר איילPhoto by Yonatan Sindel/Flash90

יממה לפני שהשביתה עליה הכריזו האחיות נכנסת לתוקף, ינסו במשרד האוצר למנוע אותה.

מנכ"לית המשרד, קרן טרנר-אייל ובכירים במשרדה ייפגשו הבוקר (ראשון) עם יו"ר הסתדרות האחים והאחיות לדיון בנוגע לתנאי ההעסקה של האחיות.

ההסתדרות פרסמה הודעה בה ציינה כי הדיון יתמקד ב"מחסור הקשה ובעומסים הבלתי אפשריים, המוטלים על כתפי האחים והאחיות".

לצד זאת הבהירו בהסתדרות כי ההכנות לשביתה נמשכות במקביל לקיום הפגישה.

יו"ר הסתדרות האחים והאחיות אילנה כהן אמרה כי "למשרד האוצר הייתה שנה שלמה לסיים את משבר האחים והאחיות. אם היה מציב את חיי האדם בראש סדר העדיפויות, נוהג באחריות ומקצה את מאות התקנים הנדרשים לאחים והאחיות בבתי החולים, בקהילה ובבריאות הציבור, היינו מגיעים ערוכים ומוכנים להתמודדות עם המגיפה, כולל למערך החקירות האפידמיולוגיות".

"במשרד האוצר חייבים לשנות את התפיסה ולעצור באופן מיידי את הפקרתם של האחים ואחיות, הפקרת בריאותם של הצוותים המטפלים והפקרת המטופלים - אזרחי ישראל", הוסיפה כהן.

בשבוע שעבר הודיעה כהן על השביתה ובמכתב ששלחה למנהלי מערכת הבריאות ובתי החולים הסבירה, "נראה כי במבחן המעשה משרד האוצר אינו עושה די כדי להעמיד את חיי האדם ובריאות העם בראש סדר העדיפויות. על כן לצערנו לא נותרה בידינו הברירה אלא לנקוט בצעדים ארגוניים, בטרם נאלץ להתמודד עם החלטות בלתי מוסריות ובלתי אנושיות - למי לתת טיפול הולם ולמי לא".

"אבדן היכולת להעניק טיפול הולם לאזרחי ישראל יעלה בחיי אדם רבים ואיננו מוכנים להיות חלק מהתנהלות זו. אנו האחים והאחיות החלטנו לעשות מעשה ולנקוט בכל האמצעים החוקיים העומדים לרשותנו על מנת למנוע פגיעה ואבדות בנפש, להפסיק את הידרדרות אל מול הקורונה ולהימנע מ'יום הכיפורים' הצפוי של מערכת הבריאות הציבורית. זעקת האחים והאחיות היום תציל חיי אדם רבים בעתיד הקרוב", הוסיפה כהן.