במקרה הטוב השמיים ייפתחו בספטמבר

מדינות רבות פתחו את שעריהן בזכות מערך בדיקות אפקטיבי לפני המראה ולאחר הנחיתה, אך התנגדות משרד הבריאות לא מאפשרת את פתיחת נתב"ג.

ערוץ 7 , כ"ז בתמוז תש"פ

אילוסטרציה
אילוסטרציה
iStock

עשרות אלפי ישראלים משתוקקים לצאת לחו"ל, ענף התיירות משווע להכנסות, אך התנגדות משרד הבריאות למתווה בדיקות קורונה בשדות התעופה מונע את פתיחת השמיים.

רבות ממדינות העולם המערבי פתחו את הגבולות תוך יצירת מערך בדיקות אפקטיבי בכניסה למדינה, אבל נכון להיום, ישראל נשארת מאחור עקב התנגדות המשרד.

לפני כחודשיים הגיעו לנתב"ג שניים מבכירי משרד הבריאות, פרופ' סיגל סדצקי ופרופ' איתמר גרוטו, כדי לבחון את התנהלות השער הראשי למדינת ישראל. השניים בחנו את אפשרות הקמת מעבדת בדיקות בנמל התעופה, אך במשרד פסלו את האפשרות בשתי טענות: האחת - מחסור בבדיקות קורונה בתקופה שבה נערך הסיור; והשנייה - חשש שעובדי המעבדות מטעם המדינה ילכו לעבוד במעבדות הפרטיות שבהן יקבלו תשלום גבוה יותר.

בינתיים, באיסלנד, בדובאי ובמדינות מתקדמות נוספות אימצו מודל של בדיקות כפולות המאפשר את "פתיחת השמיים" תחת מגבלות מסוימות.

איך המודל עובד? נוסע עובר בדיקה במדינת המוצא 72 שעות לפני ההמראה. אם היא שלילית, הוא ממריא עמה למדינת היעד ובה, מיד עם הנחיתה, עורך עוד בדיקה ונשלח לבית מלון לכמה שעות, שלאחריהן הוא מקבל תשובה לטלפון הנייד. אם גם התוצאה הזאת שלילית, הנוסע חופשי לצאת לטייל במדינה. שתי תוצאות בדיקה שליליות בטווח של כמה ימים מאפשרות שקט לרוב מדינות העולם.

יו"ר ימינה ח"כ נפתלי בנט תוקף את מדיניות משרד הבריאות וטוען, "סגירת שמי ישראל היא בעיה פרנסתית נוראה שפוגעת במאות אלפי ישראלים בכמה מעגלים מאוד רחבים. ישראל היא אי, אין לה חיבור יבשתי לאף מדינה בעולם ואנחנו תלויים בזה. אנחנו לא יכולים להיות סגורים לכל כך הרבה זמן".

לדבריו, הוא התייעץ בשבועות האחרונים עם מומחים בארץ ובעולם וגיבש עימם מתווה לטיסות לישראל ומישראל. לפי המתווה, כשישראל תהיה "אדומה", הנוסעים יעברו בדיקת קורונה 72 שעות לפני ההמראה, יעברו אחת נוספת בנתב"ג או ברמון, ולאחר שתי תוצאות שליליות יוכלו להמריא. כשינחתו ביעד, יעברו את הבדיקה הנוספת לפי דרישות המדינה, וכך בעצם יוכלו להיות בטוחים שאינם נושאים את הנגיף.

בארץ, כאמור, הנושא תקוע. אלון קצף, מנכ"ל "דיוויד שילד", אחת החברות הפרטיות שהציעו להקים את המעבדה בנתב"ג מספר: "העולם מתיישר לפי סטנדרט של בדיקות קורונה: בדיקה לפני ההמראה, בדיקה אחרי הנחיתה, וכך, בבדיקות כפולות, אפשר לדעת בסיכויים גבוהים מאוד שהתייר לא נושא את הנגיף. באיסטנבול הקימו מערך שיכול לערוך 40 אלף בדיקות במכה, ובתאילנד צפויים לפתוח את המדינה בקרוב למי שיגיע מוכן בתהליך כזה. במתווה הזה, גם אזרחי מדינות שבהן יש שיעורי הדבקה גבוהים לא יהיו תלויים במצב המדינה אם הם בריאים, ויוכלו להגיע כמעט לכל מקום בעולם. תהליך כזה של בדיקות יעלה לנוסע כ־200 דולרים".

לדברי קצף: "יש לא מעט פיתוחים של בדיקות בנשיפה, וכשהן יהיו מוכנות, זה יהיה הרבה יותר זול, מהיר ופשוט, אבל עד אז אנחנו חייבים להתיישר לפי מה שקורה בעולם. אנחנו כבר בפיגור".

לפי נתוני משרד הבריאות, בשבועיים האחרונים נכנסו לישראל 13 אלף נוסעים - כולם עולים או אזרחים ישראלים - רק ארבעה מהם היו חולי קורונה.

בכירים בענף התעופה מצטרפים לטענות: "במשרד הבריאות לא באמת סופרים את הענף הזה. 200 אלף משפחות מתפרנסות ממנו והן חייבות פתרון. למה כל העולם מתיישר לפי נושא הבדיקות הכפולות ואנחנו לא יכולים? מה הסכנה שיגיע לפה תייר שהוכח שהוא בריא?"