נדחה ערעור המורשע בהריגת תהילה נגר

בית המשפט העליון דחה את טענתו של ראיד רושרוש כי צריך היה להמיר את הרשעתו בהריגה בהרשעה בעבירת "המתה בקלות דעת" ולקצר את עונשו.

ערוץ 7 , כ"ז בתמוז תש"פ

משפחתה של תהילה נגר
משפחתה של תהילה נגר
צילום: פלאש 90

בית המשפט העליון דחה הבוקר (ראשון) את ערעורו של ראיד רושרוש אשר הורשע בהריגתה של תהילה נגר עמה היה במערכת יחסים.

רושרוש, אשר נהג באלימות נגד נגר עוד קודם לאירוע ההריגה, לקח באותו יום את נגר חניון סמוך ליישוב מגדל, שם תקף אותה באלימות רבה מספר פעמים ורוצץ את גולגלתה.

במסגרת הסדר טיעון הומר סעיף האישום ברצח באישום בהריגה, ורושרוש נדון בבית המשפט המחוזי ל-19 שנות מאסר, ובעקבות כך הגיש את הערעור.

רושרוש טען כי בעקבות הרפורמה בעבירות ההמתה יש להמיר את הרשעתו בהריגה בהרשעה בעבירה של המתה בקלות דעת, ולקצר את עונשו בעקבות כך באופן משמעותי.

"התיאור העובדתי שבסעיף 9 לכתב האישום המתוקן אינו מתיישב כלל ועיקר עם יסוד נפשי של קלות דעת, שעניינו במי שנטל סיכון בלתי סביר לאפשרות גרימת התוצאות, מתוך תקווה להצליח למנוע אותן. זאת, הן ביחס לחלקו הראשון של המעשה עת חנק המערער את המנוחה בגרונה, הוסיף לחבוט בחוזקה בפניה וגרם לה לדימום רב עד שאיבדה את הכרתה, והן ביחס לחלקו השני, עת גרר המערער את המנוחה לאחר שאיבדה את הכרתה, לצד אחר בחניון ושם הטיח בראשה אבן שפה, במשקל 30 ק"ג, ורוצץ את גולגלתה", קבע השופט ג'ורג' קרא.

השופט הוסיף, "יש לזכור כי המערער נתן את הדין לא רק על מעשה ההריגה אלא גם על שתי עבירות האלימות שביצע כלפי המנוחה ועל עבירות של הדחה בחקירה בנסיבות מחמירות ושיבוש מהלכי משפט. על העונש לשקף את מסכת האלימות הכוללת שהפעיל המערער כלפי המנוחה עוד לפני שהביא למותה וכי האלימות הסלימה עד כדי מותה האכזרי מידיו".

"כעולה מכתב האישום המתוקן, מדובר באלימות ממושכת כלפי מי שהיתה בת זוגו, כשהוא מאיים עליה ומותיר אותה לבדה, חסרת הגנה מולו בשל איומיו לפרסם את תמונותיה האינטימיות אם תספר על מעשיו, ובכך מונע ממנה יכולת להסתייע באחרים, כשהוא מסלים את מעשיו כלפיה לאורך תקופה, ולבסוף מביא למותה בדרך אכזרית ושומט את הקרקע מתחת לרגלי משפחתה כולה, הנדונה לחיות בצלו הכבד של האובדן ותחת ידיעת מותה האכזרי", הדגיש השופט