פרופ' אבי שמחון נגד הפניית חרדים למכללות דוברות

יועצו הכלכלי של ראש הממשלה, פרופ' אבי שמחון, תקף את מגמת ההפניה של צעירים חרדים למכללות הטכנולוגיות, וטען כי המכללות אינן טובות לחרדים.

בנאום על שילוב חרדים בהייטק קבע הכלכלן הבכיר ש"בוגרי האוניברסיטה הפתוחה מרוויחים שכר מאוד גבוה", ואילו בוגרי המכללות הטכנולוגיות מרוויחים שכר נמוך ולכן הם לא מהווים פתרון טוב עבור חרדים שרוצים לרכוש מקצוע בהנדסה או מחשבים.

את הדברים אמר פרופ' שמחון באירוע 'ועידת ההייטק החרדי', אשר נערכה לפני תחילת משבר הקורונה, אך הקלטת הדברים נחשפת בימים אלה לראשונה.

פרופ' שמחון שנחשב לאחד המומחים החשובים לכלכלה בישראל, התייחס בנאומו ליכולת של צעירים חרדים וחרדיות לרכוש הכשרה בתחום המחשבים כדי להשתלב במקצועות ההייטק במשרות איכותיות ומשתלמות.

לדבריו "המכללות הטכנולוגיות, הן לא פתרון טוב. הבוגרים והבוגרות של המכללות הטכנולוגיות לא מרוויחים שכר גבוה, השכר שם נמוך מאוד זה לא פתרון טוב. הכשרה במדעי המחשב באיכות אוניברסיטאית, זה משהו שאין לו תחליף".

בין הדברים הוסיף שמחון כי הוא מודע למורכבות של חרדים ללמוד באוניברסיטה, אך לדבריו הפלטפורמה שמציעה האוניברסיטה הפתוחה ללימודים מקוונים ללא צורך להגיע לקמפוס ולהיתקל בבעיות ערכיות ודתיות שמקשות על חרדים לרכוש תארים אקדמיים, היא אופציה מצויינת בעלת עדיפות גם על אוניברסיטאות אחרות.

"הבוגרים של האוניברסיטה הפתוחה מרוויחים שכר מאוד גבוה. אנחנו מכירים את השכר של הבוגרים של כל מוסד ומוסד, הבוגרים של האוניברסיטה הפתוחה מרוויחים שכר שמתחרה היטב בטכניון", אמר שמחון והוסיף כי הבוגרים של האוניברסיטה הפתוחה זוכים להגיע למקומות הרבה יותר טובים, למשרות מעניינות, פתיחת דלתות ושכר מאוד גבוה.

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו