תלונה נגד בנות משפחת דוואבשה: היללו את רוצח הרב רזיאל שבח

יעל שבח, אלמנתו של הרב רזיאל שבח, הגישה תלונה נגד אחיותיה של ריהאם דוואבשה שהיללו את רוצח בעלה: "הסתה ועידוד לטרור".

ערוץ 7 , כ"ז בתמוז תש"פ

אחד הפוסטים המסיתים
אחד הפוסטים המסיתים
צילום: דוברות

יעל שבח, אלמנתו של הרב רזיאל שבח שנרצח בפיגוע ירי סמוך לחוות גלעד לפני כשנתיים וחצי, הגישה תלונה נגד בנות משפחת דוואבשה, אחיותיה של ריהאם דוואבשה שנרצחה בהצתה בדומא, בגין פרסומי פוסטים בפייסבוק המשבחים את המחבל אחמד ג'ראר שרצח בעלה.

מרים חוסן דוואבשה פרסמה את תמונת המחבל בדף הפייסבוק שלה כחצי שנה לאחר הרצח, ועליה הכיתוב "השאהיד אחמד נאצר ג'ראר" ולב שבור. בתגובות לפוסט נכתב "אלוהים מקבל אליו קדוש", "אלוהים יברך את נשמתו בגן עדן" ו"זכרו לברכה".

גם לינה רהול, אחות נוספת של ריהאם דוואבשה, פרסמה פוסטים בשבח המחבל. בפוסט שפורסם שנה וחצי לאחר הרצח היללה האחות כ15 'שאהידים', בניהם גם רוצחו של הרב שבח. בתגובות לפוסט נכתב "אלוהים, רחם על הקדושים", "שאלוהים ירחם עליהם ויתן להם מנוחה בגן עדן" וכו'.

בפוסט נוסף שפרסמה לינה רהול כחודש לאחר הרצח נראית תמונת המחבל ועליה הכיתוב "צעד או שניים ננצח, לילה או שניים ונתפוצץ, ובוודאי נהיה מנצחים. השאהיד אחמד ג'ראר".

יעל שבח סיפרה כי "לפני כחודש נחשפנו לכמה פוסטים המעודדים הסתה לרצח, ובניהם תמונת הרוצח שרצח את בעלי, הרב רזיאל שבח. כיוון שראינו בפוסטים האלה הסתה ועידוד לטרור, בתוספת כל התמונות האלה שהגיעו גם מצד משפחת דוואבשה ועוד כל מיני תומכי טרור כאלה ואחרים, ראינו לנכון להגיש תלונה במשטרה ואנחנו מקווים שזה יטופל בהקדם האפשרי".

משה שבח, אביו של הרב רזיאל הי"ד, מסר " נחשפנו לפוסטים שפורסמו על ידי משפחת דוואבשה, שמשבחים את השאהיד שרצח את בני. היינו מזועזעים מכך שישנם עדיין אנשים שנותנים לדברים האלה להתפרסם מבלי שישנה תגובה. הלכנו להתלונן על הדברים שנעשים בצורה מצמררת וללא בושה, משבחים את השאהיד ומקבלים תגובות. פוסטים שבהם יש לא רק הלל ושבח לשאהידים, אלא אפילו כיתוב של 'צעד או שניים וננצח' וכו'. אני מקווה שהמשטרה תפעל בנושא, חייבים לגדוע את הדברים הללו.. בסוף אותם אנשים הופכים להיות שאהידים ורוצחים בנו. מחכים לתגובת המשטרה".

נזכיר כי בדיון הטיעונים לעונש במשפט דומא חשפו עורכי דינו של עמירם בן אוליאל כי בני משפחת דוואבשה מעלים פרסומים בדפי הפייסבוק שלהם בהם הם מעודדים מחבלים וטרור. בנוסף נחשף כי ריהאם דוואבשה המנוחה לקחה חלק פעיל בארגון חמאס והיתה פעילה בתא חמאס בשכם. כאמור, כעת הגישה יעל שבח תלונה נגד הפרסומים התומכים ברוצח בעלה.