בכירים בליכוד מתארגנים למרד בנתניהו

הבכירים חוששים כי המשך שלטונו של ראש הממשלה עלול להמיט חורבן על התנועה, שסדר יומה משועבד כיום לאינטרסים האישיים של נתניהו.

חזקי ברוך - ערוץ 7 , כ"ז בתמוז תש"פ

בכירים בליכוד מתארגנים למרד בנתניהו-ערוץ 7
פיצול בדרך? הליכוד
צילום: איתן אלחדז/TPS

בכירים בליכוד בהווה ובעבר, חלקם חברי כנסת מכהנים, מתגבשת בימים אלו בשאיפה להביא להחלפת יו"ר התנועה וראש הממשלה בנימין נתניהו, כך נודע לערוץ 7.

לטענת אותם בכירים, ראש הממשלה נתניהו זנח את מטרות התנועה ואת סדר היום הימני, לטובת עיסוק בענייניו האישיים, ועל כן יש צורך להחזיר את הליכוד לדרכו האמתית.

הבכירים מזכירים כי למרות האור הירוק שקיבל מהממשל האמריקני נתניהו בחר שלא להחיל ריבונות ביו"ש, בנוסף הוא לא פעל לשינוי פניה של מערכת המשפט ולא עשה את הדברים הנחוצים לצורך יצירת שינוי בתקשורת.

"נתניהו הציג את עצמו כאיש ימין ומנהיג הימין ואך למעשה פעל לקדם מדיניות שמאל", הם מוסיפים.

חברים בקבוצה המתגבשת טוענים כי אם נתניהו ישאר בראשות הליכוד המפלגה צפויה להתרסק. לכן הם עוסקים בשתי חלופות אפשריות: הדחת נתניהו או הקמת תנועת ימין שתירש את מקומו של הליכוד עם המצע המקורי של הליכוד, אם נתניהו לא יפרוש והדחתו לא תצלח.

בקבוצה מוסיפים כי העיסוק המרכזי של ראש הממשלה בימים אלו הוא שרידותו האישית, "חברי כנסת ושרים עסוקים במלחמה על נתניהו והשרידות הפוליטית שלו".

נזכיר כי בשבוע האחרון החריף המתח הפנימי בלכוד סביב סוגיית ההתמודדות על כהונת יו"ר הליכוד העולמי, והעימות בין מיקי זוהר, מועמדות של נתניהו ובין המועמד המוביל לתפקיד, יעקב חגואל, מקורבם של דני דנון וח"כ דוד ביטן.

במקביל גם חברי קבוצתו של גדעון סער בליכוד מחריפים את הטונים נגד עמדותיו של ראש הממשלה, וזאת ככל הנראה מתוך הערכה שקיצו הפוליטי אינו רחוק.