הרב אמיר כהן
הרב אמיר כהן צילום: רשת עתיד

הרב אמיר כהן נבחר למנהל התיכון תורני-מדעי עתיד ע"ש יגאל אלון בעיר יהוד, בתום מכרז שנערך על ידי נציגי העירייה, רשת חינוך עתיד ומשרד החינוך.

הרב כהן, בוגר ישיבת ההסדר קרני שומרון ותושב קרני שומרון, בעל הסמכה לרבנות מטעם הרבנות הראשית לישראל ובעל תואר שני בחינוך.

בעברו שימש הרב כהן כמחנך וכמנהל התיכון בישיבת אמי"ת כפר גנים בפתח תקוה וכמלווה מנהלים וצוותי הוראה במסגרת תכנית אפיקים הפועלת בתיכונים מקיפים בחמ"ד.

"זכות גדולה שנבחרתי להוביל מוסד חינוכי בעיר יהוד בכלל ואת תיכון תורני מדעי ע"ש יגאל אלון בפרט", אמר הרב כהן. "חינוך ילדי ישראל קרוב לליבי שנים רבות ובתפקידי החדש אני רואה שליחות גדולה שמצריכה אחריות עצומה".

הוא הוסיף, "בעזרת ה' יחד עם הצוות המקסים והמסור ושאר השותפים ברשת עתיד, בעיריית יהוד ובמשרד החינוך נקדם את המוסד המפואר הזה להמשך מצוינות דתית, ערכית ולימודית, יחד עם חדשנות פדגוגית והעצמת כל תלמיד ותלמידה".

בית הספר תיכון "עתיד יגאל אלון" מחנך תלמידים ותלמידות למעלה מ-23 שנה. בוגרי ביה"ס משרתים בשירות משמעותי בצבא ובשירות הלאומי וכ-50% מהבוגרים מקדימים לשירות הצבאי שנת לימודים בישיבות, מדרשות ומכינות קדם צבאיות או שנת התנדבות.

בשנת הלימודים תשע"ט זכה ביה"ס בפרס החינוך החברתי של ארגון המורים ובפרס הצטיינות בחינוך הטכנולוגי. בשנים תשע"ט ותש"פ זכו שלוש מורות בפרס "מורת המאה". ביה"ס זכה למדד גבוה בעידוד למעורבות חברתית ואזרחית. המדד מחושב על פי הנתונים הבאים: עידוד תלמידים למנהיגות, חברות בתנועות נוער, לקיחת חלק פעיל בחיים האזרחיים ופעילות התנדבותית.

ראש העיר, יעלה מקליס, ביקשה להודות למנהלת היוצאת. "ברצוני להודות בראש ובראשונה למבשרת יעקבס על עבודתה המסורה והמקצועית ועל ההישגים המרשימים והאיכותיים אליהם הגיע בית הספר", אמרה. "אנו מאחלים לה הצלחה רבה בתפקידה החדש. למנהל החדש, הרב אמיר כהן אנו מאחלים בהצלחה. אנו בטוחים כי הרקע המקצועי והניסיון שלו יובילו את התלמידים למצוינות בכל התחומים. עיריית יהוד-מונוסון ובכלל זה אגף החינוך תמשיך לתמוך בבית הספר יחד עם רשת עתיד".

מנכ"ל רשת עתיד, אייל קרמר: "אני מברך את הרב אמיר כהן על המינוי למנהל תיכון עתיד ע"ש יגאל אלון בעיר יהוד. אין לי ספק כי הרב אמיר הוא הדמות הנכונה להוביל את דור העתיד של יהוד להישגים גבוהים ומשמעותיים תוך שיתוף פעולה צמוד עם הצוותים המקצועיים ברשת עתיד ועם אגף החינוך בעירייה. בהזדמנות זו, אני מבקש להודות למבשרת יעקבס אשר ניהלה ביד רמה את התיכון ומאחל לה הצלחה רבה בתפקידה החדש כראשת אולפנת אמי"ת ישורון בפתח תקוה".