הרב דניאל בלר בחתונת בתו שילה גרנביץ

הדסה כהן, בתו של הרב דניאל בלר, רב קהילת שבטי ישראל ברעננה שנפטר בדמי ימיו ממחלת הסרטן לפני כארבע וחצי שנים, פנתה היום (ראשון) למאות הזוגות שאביה חיתן וביקשה מהם להשתתף בפרויקט לזכרו.

הרב בלר היה מהדמויות הבולטות והאהובות ברעננה ובקרב הקהילה הדרום אפריקאית בישראל. במסגרת תפקידו הוא ערך חופה וקידושין לזוגות רבים, הן לזוגות מקהילתו והן לזוגות שלהם ערך חופה וקידושין דרך ארגון 'צהר'.

כעת, בתו מבקשת ממאות הזוגות לשלוח לה קטעי וידאו של אביה מחתונתם במטרה לקבץ את כולם לסרט אחד. בנוסף היא מתכוונת לערוך את דרשותיו המיוחדות ולהדפיסן כספר.

''לפני כמעט 5 שנים עמדתי מתחת לחופה עם גלעד ואבא שלי ישב לידי על כסא", כתבה כהן בחשבון הפייסבוק שלה. "הוא כבר היה חולה בסרטן אבל רק אמא שלי ועוד מספר חברי משפחה ידעו זאת. ההורים הצדיקים והמתוקים שלי רצו לחסוך ממני את הקושי העצום שבבשורה ולכן סיפרו לי רק שבוע אחרי החתונה בסיום כל החגיגות. אבא שלי ישב בחופה כי הוא היה כבר חלש מכדי לעמוד".

הרב דניאל בלר בחתונה
הרב דניאל בלר בחתונה צילום: יוני מלכא

"אני זוכרת שלאורך כל החודש שלפני החתונה, כששמעתי אותו משתעל וסובל ובכל פעם שהלך לבדיקה בבית חולים, הייתה בי תחושת בטן נוראית שמשהו לא טוב קורה. חצי שנה אח"כ איבדתי את אבא שלי האהוב כ"כ והעולם שלי השתנה", הוסיפה.

"אבא שלי חיתן מאות אם לא אלפי זוגות בשנות חייו כרב קהילה", כתבה. "הוא בא עם כל האנרגיות המיוחדות שלו והאהבה האינסופית שלו לאנשים, ותמיד ידע לדבר בחופה באופן כל כך מרגש ומדויק לכל זוג ולאורחים שלו. ברגישות ובאנרגיות שלו הוא היה משלב עומק, הומור ורוח ואני יודעת שכל זוג שהוא זכה לחתן זוכרים את זה עד היום".

"הכאב שיש לי על כך שלא זכיתי לרקוד עם אבא שלי בחתונה שלי לא עוזב אותי", אמרה כהן. "ועל כך שהיה חלש מדי כדי לעמוד ולדבר שורף את נשמתי. אני כל כך מתגעגעת אליו ורוצה שוב להרגיש את האנרגיות שלו ואת הקול שלו".

היא ביקשה לשלוח אליה קטעי וידאו של אביה מהחתונות השונות. "החלטתי לצאת לפרוייקט איסוף סרטונים של אבא שלי מחתן ומרקיד. את הסרטונים נערוך לסרט אחד ואת הדרשות המיוחדות ביותר בעז"ה נתמלל לספרון".

ליצירת קשר: 052-5366268