בכנסת מתנערים מהמתקפה של ח"כ אלי אבידר במשנה ליועמ"ש רז נזרי

"אתה צריך להתבייש, אין לך מה לעשות פה", אמר אבידר. נזרי הגיב: "אני נמצא כאן בכנסת קרוב לעשר שנים מעולם לא דיברו אלי ככה".

עדו בן פורת - ערוץ 7 , כ"ז בתמוז תש"פ | עודכן: 20:32

חבר הכנסת אלי אבידר (ישראל ביתנו) תקף את המשנה ליועץ המשפטי לממשלה רז נזרי במהלך דיון בוועדת החוקה בכנסת.

"אתה צריך להתבייש, אתה לא פוליטיקאי ואין לך מה לעשות פה", צרח אבידר על נזרי, "אתה פופוליסט, נתת יד לאיסור לאנשים לצאת להפגנה מאזור מוגבל, לך לצפון קוריאה ותשאל אנשים מה הם מעדיפים, להידבק בסארס או קורונה, או לצאת להפגין".

נזרי הגיב: "אני נמצא בכנסת קרוב לעשר שנים, מעולם לא דיברו אליי בצורה כזו".

המתקפה על נזרי החלה לאחר שאמר שכאשר מטילים סגר על אזור מסוים, ההפגנות יכולות להתקיים רק בתוכו ולא מחוצה לו.

ח"כ מיכל וונש מכחול לבן אמרה לאבידר: "זה מוסר כפול, אי אפשר לטעון לשלטון החוק ואז לתקוף נציג של שלטון החוק".

יו"ר ועדת החוקה ח"כ יעקב אשר: "אתה בוודאי רוצה שאוציא אותך מהוועדה על הרקע הזה אבל לא יעזור לך, אתה יכול לעמוד על הראש, לא אתן לך את התענוג הזה".

יו"ר הקואליציה ח''כ מיקי זוהר (הליכוד) מגנה את המתקפה של ח"כ אלי אבידר (ישראל ביתנו) נגד המשנה ליועמ"ש רז נזרי: ''מופע אימים של ח״כ אלי אבידר. כשלא נוח להם, הם תוקפים את היועמ״שים וכשנוח להם הם מגינים עליהם. תהיו בטוחים שאם איש ליכוד היה אומר את הדברים הללו זה היה פותח מהדורות''.

לדברי זוהר, ''עו״ד רז נזרי הוא מהבודדים בצמרת המערכת המשפטית שנשארו נקיים. הפלא ופלא, אלי אבידר בוחר לתקוף באגרסיביות דווקא אותו".

יו"ר ימינה נפתלי בנט הגיב גם הוא: ''אני מכיר את המשנה ליועמ״ש רז נזרי מזה 8 שנים. מרבית הקשר היה במסגרת הקבינט הבטחוני, שם רז נרתם בכל כוחו, במסגרת החוק, לסייע לממשלה לממש את מדיניותה. לא תמיד הסכמנו, אך אני מכבד אותו. רז הוא משרת ציבור מסור ומקצוען. ההתנהגות של ח״כ אבידר כלפיו איננה הולמת ואינה ראויה".

שר ירושלים ומורשת, הרב רפי פרץ, סיפר ''אני מכיר את המשנה ליועמ״ש רז ניזרי, הוא אדם ערכי שפיו וליבו שווים, עובד ציבור שטובת המדינה לנגד עיניו. ההשתלחות של ח״כ אבידר מבזה, מלאה בשנאת חינם וראויה לכל גינוי. כל חברי הכנסת מימין ומשמאל צריכים לגנות את התנהגותו. תשעה באב בפתח, בואו נפחית את השנאה. זה בידינו".

ח"כ בצלאל סמוטריץ' (ימינה) אמר כי ההשתלחות של אלי אבידר בעו"ד רז נזרי היא בושה וחרפה, כלשונו. ''אפשר וצריך לדון, לחלוק, ולהתווכח, אבל עניינית ובכבוד. ההחלטה בסוף מסורה לכנסת או לממשלה לפי העניין, אבל השיח חייב להיות מכובד ומכבד, לא משפיל ולא משתיק", אמר סמוטריץ'.

''עו"ד נזרי עושה לילות כימים, פשוטו כמשמעו, בחודשים האחרונים כדי לסייע לממשלה בכלל ההיבטים של המאבק בקורונה, וגם אם יש מחלוקות או ביקורת, ממש לא מגיע לו יחס משפיל ומזלזל כזה. אבידר בייש את הכנסת ואת חבריה ואני מקווה שוועדת האתיקה תעמיד אותו במקומו", הוסיף סמוטריץ'.