זוגיות, מבוגרים. אילוסטרציה
זוגיות, מבוגרים. אילוסטרציהצילום: ISTOCK

הצורך במוצרי ספיגה

מבוגרים הסובלים משלפוחית רגיזה, מחלות או טיפול תרופתי לא מאוזן, נוטים להרטבת לילה או לדליפת שתן לאורך היום. הגורמים לדליפה יכולים להיות גם כתוצאה מאורח חיים שאינו בריא.

למשל, מבוגרים שאינם עוסקים בפעילות גופנית, מרבים בשתיית אלכוהול או קפאין, נתונים ללחצים נפשיים וכד'. לפיכך, הם זקוקים להגנה ולביטחון גם מעבר לשינוי בהרגלי החיים, הכוללים תרגול של שרירי רצפת האגן ותזונה נבונה.

את ההגנה הזו הם יכולים לקבל באמצעות טיפול תרופתי, מכשירים שונים ומוצרי ספיגה. רק אדם שחווה בריחת שתן יכול להבין כמה טוב להרגיש יבשים מבלי להרטיב את הבגדים או המצעים. מוצרי הספיגה מותאמים על פי גודל וגיל, וכוללים תחתונים סופגים, פדים וחיתולים.

התחתון שסופג וסופג

תחתונים סופגים הם תחתונים לכל דבר, הנפתחים ונסגרים מהצדדים. זהו מוצר איכותי עם יכולת הגנה גבוהה. ישנם תחתונים המותאמים לנשים וכאלו המותאמים לגברים, שהינם במידות שונות ומעניקים הגנה ביום ובלילה. גם חיתולים יכולים להתאים, וישנם חיתולים להרטבה כבדה עם עוצמת ספיגה גבוהה בכל המידות לנשים ולגברים.

בנוסף, ישנם פדים ותחבושות בדרגות שונות לבריחת שתן קלה לנשים ולגברים. המוצרים מעניקים תחושת רעננות והרגשה טובה ומונעים ריחות רעים. ניתן לקבל את כל המוצרים במשלוח עד הבית תוך שמירה על דיסקרטיות, וליהנות מאיכות חיים ושינה טובה.

התאמת מוצרי הספיגה למבוגרים

כדי להתאים את המוצר הנכון עם רמת הספיגה הרצויה, יש לדעת מה רמת הדליפה. ישנם מוצרים המתאימים לדליפה קלה, בינונית או כבדה. יש חשיבות לכך שכושר הספיגה מותאם לרמת הדליפה. כך לא ייווצרו פצעי לחץ או פטריות במידה ומוצר הספיגה אינו מתאים בגודל או ברמת הספיגה שלו.

פרמטר שני להתאמה הוא המידה. מוצרי הספיגה צריכים להיות מותאמים למבנה האנטומי של האדם הצורך אותם, ולפיכך ישנם מוצרים המתאימים לגברים וכאלו המתאימים לנשים. כדי שהמידה תתאים, צריך שהתחתונים או החיתול יבודדו את האזור משאר האברים.

בחירת המוצרים צריכה להיות מחברה איכותית שמייצרת את מוצרי הספיגה שלה מסיבים הידרופיליים או חומר איכותי אחר, כדי למנוע פריחה או זיהום.

במוצרי הספיגה המתאימים ללילה אין להשתמש ביום ולהיפך כיוון שרמת הספיגה שלהם שונה.

לבסוף, מומלץ להשתמש רק במוצרים חד פעמיים ונושמים כדי לקבל הגנה וביטחון. אלו עדיפים על מוצרים עם שימוש רב פעמי. המוצרים הנושמים מתאימים לאנשים אשר זקוקים להגנה לאורך זמן, בלילה למשל, כי כושר הספיגה שלהם גבוה.

ככל שתקפידו להתאים את מוצרי הספיגה למבוגרים לפי הצרכים שלהם, כך איכות החיים שלהם תשתפר. הם לא ירגישו מובכים, ידברו איתכם על כך באופן חופשי ויקבלו מכם תמיכה ואוזן קשבת.