חברי הכנסת מיכל שיר ושלמה קרעי, הליכוד
חברי הכנסת מיכל שיר ושלמה קרעי, הליכוד צילום: אלעד גוטמן והלל מאיר

חברת הכנסת מיכל שיר (הליכוד) ממשיכה להשמיע ביקורת נגד ראש הממשלה בנימין נתניהו, ולהיות אחת מחברי הכנסת היחידים שמעזים לבקר בחריפות את תפקודו של יו"ר הליכוד.

בראיון לחדשות 13 אמרה שיר כי ''משבר כלכלי ניתן לנהל ואם אנחנו עוד במרץ בוועדת הכספים שמענו את הזעקה ואמרנו שיש דברים לתקן, לעשות תוכנית סדורה לאורך זמן, הקיץ בא לנו בהפתעה? לא ידענו שמפעילי הקייטנות ייפגעו? ותיירות הפנים והחוץ?".

''אני חברת כנסת והתפקיד שלי הוא לבקר את הממשלה", הוסיפה שיר, ''אני חברת כנסת מטעם מפלגת הליכוד שהיא מפלגה חברתית שמייצגת את השטח ולא זכור לי שהקורונה פוסחת על דעה פוליטית כזו או אחרת.

''המשבר הכלכלי שהתחיל מחודש פברואר לא נוהל נכון עד עכשיו", האשימה ח"כ שיר, ''אנחנו בסוף חודש יולי ועדיין משנים הנחיות ואין שום תוכנית סדורה עד דצמבר. אנחנו מתקרבים לספטמבר איפה בעלי האירועים? בעלי המסעדות? הקייטנות? אחר כך חנוכה, מה אז נעשה? איפה התוכנית הסדורה? ראש הממשלה שלנו, יו"ר המפלגה שלי, בזכותו יש כסף למדינה לפזר אבל הערנות לא היתה בזמן''.

חבר הכנסת ד"ר שלמה קרעי מהליכוד הגיב לביקורת שמתחה שיר על נתניהו וטען כי הוא מנתקת את עצמה מהמפלגה. ''הצטרפות לעדר האנרכיסטים בעת הזו בהתבטאויות מתריסות, 'ראש הממשלה צריך להתאפס', כמוה כמתן גט כריתות לליכוד ולערכיו.

''זו סגולה בדוקה. צא נגד נתניהו, קבל כותרת מפוצצת, והפוך ליקיר התקשורת והשמאל. גם לי יש ביקורת וגם אני נלחם על שינויים הכרחיים לטעמי, אבל במסגרת ובזמן המתאימים. שלי נעלייך", הוסיף קרעי.

ח"כ מיכל שיר הגיבה בטוויטר: ''‏היי שלמה. גם כשנתניהו העביר ביקורת על רה"מ מהליכוד לא רק שהוא לא נתן לליכוד גט כריתות אלא הוכיח את היתרון במחשבה חופשית ויכולת לעמוד על עמדות מבלי להשיל נעלים. ערכים ועמדות עצמאיות (ברוח ערכי הליכוד) זה דבר נהדר - ממליצה לך לנסות את זה בעצמך לפעמים. אגב, אני 25 שנה בליכוד - ואתה?''.

ח"כ שלמה קרעי ענה לשיר: ''מחשבה חופשית? על מי את עובדת? זו מחשבה איך לקבל אייטם בערוץ 12. אל תטיפי לי. קצת צניעות מול מנהיג מפלגתך שזה עתה נבחר ברוב ענק, בניגוד גמור לדעתך, לא יזיק. ואני בליכוד מאז 1999. פקוד מ- 2010. צעיר יחסית. לפני 25 שנה רק חגגתי בר מצווה... ערכי הליכוד? להצטרף למקהלת השמאל? ממש לא!''.

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו