הרחוב החדש
הרחוב החדשצילום: אורי טוסון

רחוב חדש נקרא בשדרות על שמו של הרב אלישע וישליצקי זצ"ל, ביוזמת ראש העיר אלון דוידי ובשיתוף קרן קהילות.

הרב וישליצקי, שהיה קשור לשדרות, זכה לקריאת רחוב על שמו בשכונה חדשה שהולכת ונבנית.

"לדבר על הרב אלישע זה קודש הקודשים", אומרת חוי כהן, תושבת העיר, אך בכל זאת מסכימה להתראיין לכתבה. גם היא, כמו תושבים רבים בעיר, השתתפה בטקס קריאת רחוב על שמו ביום חמישי בו נכחו גם השר זאב אלקין, רבנים ואישי ציבור לצד משפחתו של הרב.

"עוד בשנות האלפיים, כששדרות הייתה פחות בכותרות וכולם זלזלו בהתקפות הקסאמים עלינו, היה הרב אלישע מגיע על בסיס קבוע לשדרות ולחזק את האנשים", נזכרת כהן וממשיכה: "אנו, שהרגשנו אז כחצר האחורית של מדינת ישראל, קיבלנו מהשיחות שלו הרבה כח, מה גם שהוא התייחס אלינו כעיר משמעותית ולא כפריפריה".

"הרב אלישע נהג לקרוא לערי הפריפריה, שדרות וגוש קטיף, 'הערים הטבעיות', ולערי המרכז 'עיירות הפיתוח', מה שהעלה באופן מיידי את המורל שלנו", אומרת חוי. "הוא ניסה לשים את שדרות במרכז כמה שאפשר, ולהבין שממנה דווקא מתחיל סדר היום של מדינת ישראל. שהאנשים כאן, גם אם הם פשוטים ולא מורמים מעם - דווקא הם נותנים את הכח לעם ישראל".

הרב אלישע השקיע מאד בקשר שלו עם שדרות, וקיים בה שבתות רבות יחד עם משפחתו. גם במשך השבוע דאג שיגיעו לכאן ישיבות ומדרשות, ושבת בה שבתות רבות מעבר לכל פרופורציה הגיונית. "בשבתות לא היה לו רגע דל. היה מתרוצץ ממניין למניין, מקהילה לקהילה. מחבק, לוחץ יד. מתלבט ושותף בדיונים. זה היה מהפך אדיר שהרב הנהיג פה, כי המפגש איתו נתן לך להבין שאתה גיבור ושליח".

"קריאת רחוב על שמו של הרב אלישע היא סגירת מעגל עבורנו, אבל גם פתיחה", אומרת כהן ומסבירה - "אתה רק מקבל עוד משימות ועוד אתגרים".

הרחוב החדש
הרחוב החדשצילום: קרן קהילות
אישי ציבור עם השלט
אישי ציבור עם השלטצילום: אורי טוסון
ראש העיר נושא דברים
ראש העיר נושא דבריםצילום: אורי טוסון