רז נזרי
רז נזרי צילום: ליאב פלד

היועץ המשפטי לממשלה ד"ר אביחי מנדלבליט מגנה את המתקפה של ח"כ אלי אבידר (ישראל ביתנו) נגד המשנה ליועץ המשפטי לממשלה עו"ד רז נזרי במהלך דיון של ועדת חוקה, חוק ומשפט.

״רז נזרי הוא משרת ציבור ותיק, מקצועי וסמור העושה את מלאכתו נאמה לשם ייצוג עמדות הדרג המדיני בגבולות הדין", אמר מנדלבליט.

''אין מקום להתקפות אישיות מעין אלו, וממילא התקפות כאמור לא יסיטו את הייעוץ המשפטי לממשלה מדרך הישר ומהצגת העמדות המשפטיות באופן ענייני״, הוסיף היועץ המשפטי לממשלה.

עימות בוועדת חוקה ערוץ כנסת

כאמור, חבר הכנסת אלי אבידר (ישראל ביתנו) תקף את המשנה ליועץ המשפטי לממשלה רז נזרי במהלך דיון בוועדת החוקה בכנסת.

"אתה צריך להתבייש, אתה לא פוליטיקאי ואין לך מה לעשות פה", צרח אבידר על נזרי, "אתה פופוליסט, נתת יד לאיסור לאנשים לצאת להפגנה מאזור מוגבל, לך לצפון קוריאה ותשאל אנשים מה הם מעדיפים, להידבק בסארס או קורונה, או לצאת להפגין".

נזרי הגיב: "אני נמצא בכנסת קרוב לעשר שנים, מעולם לא דיברו אליי בצורה כזו".

המתקפה על נזרי החלה לאחר שאמר שכאשר מטילים סגר על אזור מסוים, ההפגנות יכולות להתקיים רק בתוכו ולא מחוצה לו.

ח"כ אלי אבידר השתלח במשנה ליועמ"ש רז נזרי ערוץ כנסת

יו"ר ימינה נפתלי בנט הגיב: ''אני מכיר את המשנה ליועמ״ש רז נזרי מזה 8 שנים. מרבית הקשר היה במסגרת הקבינט הבטחוני, שם רז נרתם בכל כוחו, במסגרת החוק, לסייע לממשלה לממש את מדיניותה. לא תמיד הסכמנו, אך אני מכבד אותו. רז הוא משרת ציבור מסור ומקצוען. ההתנהגות של ח״כ אבידר כלפיו איננה הולמת ואינה ראויה".

שר ירושלים ומורשת, הרב רפי פרץ, סיפר ''אני מכיר את המשנה ליועמ״ש רז ניזרי, הוא אדם ערכי שפיו וליבו שווים, עובד ציבור שטובת המדינה לנגד עיניו. ההשתלחות של ח״כ אבידר מבזה, מלאה בשנאת חינם וראויה לכל גינוי. כל חברי הכנסת מימין ומשמאל צריכים לגנות את התנהגותו. תשעה באב בפתח, בואו נפחית את השנאה. זה בידינו".

ח"כ בצלאל סמוטריץ' (ימינה) אמר כי ההשתלחות של אלי אבידר בעו"ד רז נזרי היא בושה וחרפה, כלשונו. ''אפשר וצריך לדון, לחלוק, ולהתווכח, אבל עניינית ובכבוד. ההחלטה בסוף מסורה לכנסת או לממשלה לפי העניין, אבל השיח חייב להיות מכובד ומכבד, לא משפיל ולא משתיק", אמר סמוטריץ'.

''עו"ד נזרי עושה לילות כימים, פשוטו כמשמעו, בחודשים האחרונים כדי לסייע לממשלה בכלל ההיבטים של המאבק בקורונה, וגם אם יש מחלוקות או ביקורת, ממש לא מגיע לו יחס משפיל ומזלזל כזה. אבידר בייש את הכנסת ואת חבריה ואני מקווה שוועדת האתיקה תעמיד אותו במקומו", הוסיף סמוטריץ'.

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו