בעקבות האב: אביה מורנו תתגייס בקרוב

סא"ל עמנואל מורנו ז"ל, לוחם סיירת מטכ"ל שנפל בלבנון, היה מגדולי הלוחמים של צה"ל. בתו הבכורה צפויה להתגייס לצה"ל באוקטובר הקרוב.

ערוץ 7 , כ"ח בתמוז תש"פ

בעקבות האב: אביה מורנו תתגייס בקרוב-ערוץ 7
האזכרה לעמנואל מורנו
צילום: חזקי ברוך

אביה מורנו, בתו של סא"ל עמנואל מורנו ז"ל, קצין סיירת מטכ"ל שנהרג במלחמת לבנון השנייה, צפויה להתגייס לצה"ל באוקטובר הקרוב - וסוגרת מעגל.

אביה היתה רק בת 5 כששכלה את אביה בפעולה סודית בבעלבכ, בעומק לבנון. עמנואל מורנו התגייס ב־1990 לסיירת מטכ"ל לאחר לימודים במכינה הקדם־צבאית "בני דוד" בעלי. עם תום שירותו הצבאי שירת בשב"כ ולמד משפטים, ולאחר מכן שב לסיירת ופיקד על פלגה.

הוא הוביל עשרות פעולות חשאיות, ביניהן חטיפת מוסטפא דיראני מביתו בלבנון וחילוצו של נהג המונית אליהו גוראל.

ב-19 באוגוסט 2006, לאחר הפסקת האש במלחמת לבנון השנייה, הוביל מורנו לוחמים כשהם על פי פרסומים זרים לבושים במדי צבא לבנון לפעולה באזור בעלבכ.

כשהכוח עשה את דרכו בחזרה הוא נתקל במארב של חיזבאללה ועמנואל נהרג. בצעד חריג, ולראשונה בתולדות צה"ל, נאסר לפרסם את תמונתו גם לאחר מותו בשל התפקיד הרגיש שמילא.

אביה היא בתו הבכורה. בשנה שעברה היא ספדה לו באזכרה בבית העלמין הר הרצל בירושלים וסיפרה, "אמא ציירה פעם ציור, מעין עץ שהשורש שלו מחובר לקרקע וראשו בשמיים. מבחינתי הציור הזה מסמל את מעגל החיים שאני יכולה לנוע עליו".