ח"כ קטי שטרית: מדוע בג"ץ מונע הרס בתי מחבלים?

ח"כ שטרית דורשת דיון בוועדת חו"ב בביטול הריסת בית ראש החוליה שרצחה את דביר שורק הי"ד ועיכוב הריסת בית רוצח החייל עמית בן יגאל.

ערוץ 7 , כ"ח בתמוז תש"פ

ח"כ קטי שטרית: מדוע בג"ץ מונע הרס בתי מחבלים?-ערוץ 7
ח"כ קטי שטרית
צילום: חזקי ברוך

ח"כ קטי שיטרית (ליכוד) פנתה במכתב ליו"ר ועדת החוץ והביטחון של הכנסת ח"כ צבי האוזר (דרך ארץ) בבקשה לכנס בדחיפות דיון בנושא מניעת הרס בתי מחבלים על ידי בג"ץ.

את הבקשה שיגרה שיטרית בעקבות החלטת בג"ץ להקפיא את הרס בית רוצח החייל עמית בן יגאל הי"ד וביטול הרס ביתו של ראש חוליית המחבלים שרצחה את דביר שורק הי"ד.

במכתבה ציינה שטרית, "בתחילת חודש מאי הושלך בלוק על ראשו של רס"ל עמית בן יגאל ז"ל לוחם סיירת גולני במהלך פעילות מבצעית. בחודש יוני נתפס המחבל ע"י השב"כ וכוחות הביטחון וניתן צו הריסה ע"י צה"ל".

"לצערי הרב, כוחות הביטחון עדיין לא ביצעו הנחייה זו ואף אתמול בית המשפט העליון נענה לעתירת ארגון השמאל 'המוקד לזכויות הפרט', בנושא דחיית מועד הריסת בית המחבל שרצח את עמית בן יגאל הי"ד", הוסיפה שטרית.

לדבריה, "הריסת בתי מחבלים היא פעולה אפקטיבית המרתיעה מפגעים ומעודדת בני משפחה להסגיר מפגעים מבעוד מועד ולכן עלינו לפעול כדי לקדמו ככל האפשר. על כן אודה לקיום דיון דחוף בעניין הרס בתי מחבלים".

מארגון בצלמו שמלווה את המאבק נמסר: "הרס בתי מחבלים מציל חיים. כל עיכוב בהרס או ביטולו זה פרס לטרור. אנחנו קוראים ליו"ר הוועדה לדון בעניין ולקבל החלטות המקדמות הרס בתי מחבלים סמוך לפיגוע ולא חודשים רבים אחרי".