סיור אדלשטיין באיכילוב
סיור אדלשטיין באיכילובצילום: דוברות

שר הבריאות יולי (יואל) אדלשטיין קיים הבוקר (שני) סיור בבית החולים איכילוב בתל אביב. את הסיור הוביל מנהל בית החולים, פרופ' רוני גמזו, והשתתפה בו גם ח"כ קרן ברק.

"חברותיי וחבריי האחיות והאחים", אמר. "אני אתכם במאבקכם. יש לי הערכה גדולה לעבודתכם הנפלאה, המסורה והחיונית".

לדבריו, "המחסור בכוח האדם איננו רק בגלל נגיף הקורונה, זו בעיה מתמשכת במערכת הבריאות שרק התעצמה. משרד האוצר צריך לאפשר את הגדלת מספר התקנים מתוך דאגה למערכת הבריאות, לחולים ולעומס העבודה. נתגבר את המערך בכוח אדם איכותי ונעצים את המערכת גם אחרי שננצח את הקורונה".

פרופ׳ רוני גמזו, מנהל בית החולים איכילוב, הדגיש: "אני מודה לשר על הביקור. הדגשתי בפניו את הצורך בטיפול מיידי בבעיה התזרימית החמורה אשר הולכת וגדלה עם פער של 350 מיליון שקלים בעקבות הגידול בהוצאות וירידה בהכנסות".

"יש להקצות מיידית תקנים בשל מחזור חמור בכוח אדם רפואי וסיעודי. כמו כן, חשוב להקים מסד נתונים ארצי של חולי הקורונה והנגשת המידע הגולמי הקיים לנתונים ולשכלול ודיוק התחזיות. בנוסף ולא פחות חשוב זה שיפור התקשורת השוטפת בין משרד הבריאות ובעלי התפקידים במערכת הבריאות כמו: למידה משותפת מניסיון של גופים שונים, יזום דיון מקצועי בהנחיות ופערים וכן שיפור הצפת סוגיות ופערים מהשטח למשרד הבריאות", הוסיף גמזו.