שידור-חי

יו"ר ועדת הקורונה, ח"כ יפעת שאשא ביטון, הודיעה הבוקר (שני) בפתח ישיבת הוועדה כי הושגו הסכמות בינה לבין נציגי הממשלה על שינויים בהגבלות שאישרה הממשלה בסוף השבוע.

סגן שר הבריאות ח"כ יואב קיש התייחס בפתח הדיון לירידה בנתוני התחלואה אתמול, הן במספר החולים המאומתים והן בשיעור המאומתים מתוך הבדיקות.

"יש ירידה בכמות המאומתים. 5.5% מהנבדקים אתמול במקום 7.7% שלשום ובימים האחרונים. אך עדיין אי אפשר ללמוד מיום אחד", ציין קיש.

במסגרת ההסכמות הודיע יו"ר הקואליציה ח"כ מיקי זוהר כי הוא מבקש מהוועדה לשנות את הצו הממשלתי ולאשר פתיחת מסעדות בשטחים פתוחים.

"יש אפשרות לפתוח את המסעדות בשטחים פתוחים, לא סגורים, תוך הקפדה על המגבלות", אמר ח"כ זוהר לחברי הוועדה.

עוד ציין זוהר כי הוסכם בין חברי הכנסת לממשלה כי בריכות השחייה וחופי הים יישארו פתוחים בסוף השבוע, ומנגד חדרי הכושר יישארו סגורים.

בדיון התייחס זוהר גם לעימות המתמשך בינו ובין ראש הממשלה בנימין נתניהו ליו"ר ועדת הקורונה ח"כ יפעת שאשא-ביטון, על רקע פתיחת הבריכות וחדרי הכושר בשבוע שעבר.

"מטריד את ראש הממשלה שהחלטות בוועדה יסכנו את בריאות הציבור. הגענו לכמעט אלפיים נדבקים ביום. אם נגיע לאלף חולים קשים, האירוע ישתנה דרמטית, מערכת הבריאות תקרוס ולא נוכל להציל חיים. אל תקלו ראש בנגיף, ובלי חיים – גם כלכלה לא תהיה פה. נתוני משרד הבריאות על מקור ההדבקה אינם מוחלטים – כי החולים אינם יכולים להיות בטוחים היכן נדבקו. הפעילות בחדרי הכושר מעצם אופייה מהווה סכנה להידבקות. נבדוק שיטות ותנאים חדשים לפתיחת חדרי הכושר".

המשנה למנכ"ל משרד הבריאות פרופ' איתמר גרוטו אמר בדיון היום, "משלשום בחצות ועד היום בחצות נוספו 55 חולים קשים. הנתונים כיום מעודדים יותר, אך מוקדם לדעת אם זו מגמה, וקצב הגידול – טרם נבלם. בקצב גידול החולים החדשים אנחנו באחד המקומות הגרועים בעולם".

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו