ישראל בר און לערוץ 7: אני יהודי מאמין, קם בכל בוקר ואומר תודה

ישראל בר און עבר דרך ארוכה בחיים מאז זכה בכוכב נולד, ועכשיו, בתקופת הקורונה, הוא מרגיש שהגיע לפרשת דרכים

אריאל פייגלין - ערוץ 7 , כ"ח בתמוז תש"פ

ישראל בר און לערוץ 7: אני יהודי מאמין, קם בכל בוקר ואומר תודה-ערוץ 7
ישראל בר און
צילום: אור גרין

"כולנו בפרשת דרכים", אומר ישראל בר און, "הקורונה הביאה את כולנו למעין פרשת דרכים, ואני, כזמר, מרגיש את זה במיוחד. תמיד במדינה הקטנה שלנו יש את המתח הזה סביב להיות 'זמר', תמיד שואלים "מתי תלמד מקצוע?"

"מה שניסיתי להביע בשיר, וגם בשיר הקודם, זה שאני רק רוצה לשיר. לעסוק במוזיקה. והקורונה מאלצת אותי שוב ושוב לחשוב על האם אני נשאר בזה, או מתחיל גם להכניס דברים אחרים מהצד".

את ישראל אני מכיר כבר יותר מעשור, מאז זכה בכוכב נולד 6. בירכתי הראש זכרתי שהוא חזר בשאלה בתור נער, אבל הביטוי "פרשת משפטים" שמופיע בבית השני של השיר החדש שלו, פשוט זועק את זה בראש חוצות. למה לשים רפרנס שרק דתיים יבינו? או שזה בכלל נועד עבורו, כתזכורת אישית?

"אני פרשת משפטים", הוא עונה בחיוך, "זו פרשת הבר מצווה שלי". מזל טוב.

"כל מי שקצת מכיר אותי, שקורא את מה שאני כותב או מאזין לשירים שלי, יודע שאני יהודי מאמין. אני עדיין מאוד מחובר, וכשהרפרנס התחבר לי לשיר, לתוכן ולחריזה, זה היה פשוט מתבקש".

ישראל עבר הרבה בחיים, דברים שהיו יכולים לשבור כל אדם אחר, ובכל זאת, הוא עדיין מחייך ואופטימי. כשאני מבקש ממני תובנה אחת מהמסע הארוך שעבר, הוא לא מהסס לרגע. "הודיה" הוא אומר, "לדעת להודות על מה שיש".

"לקום בבוקר ולהגיד מודה אני לפניך, לחפש על מה כן להודות, כי תמיד יש. זה יכול להיות על הבריאות, על המשפחה, על אהוביך, על דברים שהשגת בחיים. זה לא מובן מאליו שיש לך את כל אלו. פשוט לקום בבוקר, לנשום ולהגיד תודה על מה שיש, משם כל השערים כבר ייפתחו".