נפטר הילד בן הארבע שנשכח ברכב בדימונה

הילד נשכח בכלי הרכב במשך כשלוש שעות ופונה במצב אנוש לבית החולים. הרופאים נאבקו על חייו עד שנאלצו לקבוע את מותו.

ערוץ 7 , כ"ח בתמוז תש"פ | עודכן: 22:01

תינוק
תינוק
צילום: איסטוק

בבית החולים סורוקה בבאר שבע נקבע הערב (שני) מותו של הילד בן הארבע שאותר כשהוא מחוסר הכרה בבית בדימונה, לאחר שנשכח ברכב המשפחתי.

חובשים ופראמדיקים של מד"א פינו אותו לבית החולים סורוקה במצב קריטי עם סימני מכת חום ותוך כדי פעולות החייאה.

הרופאים נאבקו על חייו במשך מספר שעות ולבסוף נאלצו לקבוע את מותו.

‏מבדיקה ראשונית של המשטרה עלה כי המשפחה חזרה בשעה ארבע מבילוי בבריכה והילד ככל הנראה נרדם במכונית ונשכח.

ההורים הבחינו סמוך לשעה שבע שהוא אינו בבית, יצאו במהירות החוצה וגילו אותו בכלי הרכב כשהוא ללא הכרה והזעיקו את כוחות ההצלה.

חובש בכיר במד"א יונתן איפרגן סיפר, "הגעתי למקום וסימנו לי להיכנס לתוך בית. ראיתי את אחד השכנים מבצע פעולות החייאה בסיסיות בהדרכה טלפונית ממוקד 101 של מד"א. התחלתי בפעולות החייאה מתקדמות וחיברתי את מכשיר המפעם (דפיברילטור)".

"צוות הטיפול נמרץ שהגיע למקום המשיכו בפעולות החייאה מתקדמות שכללו הנשמות, עיסויים ומתן תרופות וקירור עם מגבות ומים ופינו את הילד לבית החולים תוך כדי המשך פעולות החייאה כשמצבו קריטי", הוסיף איפרגן.

לפי נתוני ארגון בטרם לבטיחות ילדים, בעשור האחרון (2010-2020) נשכחו או נלכדו 880 ילדים ברכב, 31 מהמקרים הסתיימו במות הילד.

אורלי סילבינגר, מנכ"לית ארגון בטרם לבטיחות ילדים, אומרת כי "שכחת ילד ברכב היא אחת התופעות המזעזעות. מחקרים מראים שזה קורה בכל קבוצות האוכלוסיה ולרוב מתרחש כתוצאה מסטרס, הסחת דעת או שינוי בשגרה".

"אנו קוראים להורים, אל תגידו לי זה לא יקרה. אמצו הרגל מציל חיים: פתחו את הדלת האחורית בסוף כל נסיעה, התקשרו לבן או בת הזוג אחרי שאתם מגיעים ליעד או השאירו חפץ במושב האחורי".