ח"כ עופר כסיף
ח"כ עופר כסיף צילום: עדינה ולמן, דוברות הכנסת

ח"כ אופיר סופר פנה ערב (שני) ליו"ר ועדת האתיקה בכנסת ח"כ טלי פלוסקוב, בתלונה נגד ח"כ עופר כסיף.

סופר ביצע את הפנייה בעקבות קריאתו של ח״כ עופר כסיף למרי אזרחי ברדיו א-נאס. לדבריו "קריאתו של חבר הכנסת עופר כסיף היא קריאה להמרדה כמשמעה בחוק העונשין, שהעונש הנקוב לה בחוק הוא 5 שנות מאסר".

במכתבו לח"כ פלוסקוב כתב סופר, "כולנו עדים לתסיסה גדולה מצד אזרחי ישראל שרבים מהם איבדו את מקור הכנסתם מי בעקבות פיטוריו ומי בעקבות קריסת עסקו – רובם ככולם נפגעו פגיעה כלכלית אנושה, דבר שעורר זעם שהופנה כנגד הממשלה ונבחרי הציבור. ברי כי ללא התנהלות אחראית ושקולה של נבחרי הציבור – עלולה מדינת ישראל להתדרדר לקרע עמוק שאת פצעיו יהיה קשה מאוד לאחות".

"ביום 20.7.20 התראיין חבר הכנסת עופר כסיף מהרשימה המשותפת לכלי התקשורת 'נאס' מהמגזר הערבי וקרא בריש גלי למרי אזרחי, וזהו תוכן דבריו: 'אני קורא יום יום לציבור הרחב - זה הזמן למרי אזרחי לא אלים כנגד ממשלה שהולכת לקבור את כולנו תחת דיקטטורה רצחנית, אם לא נתעורר עכשיו ונצא נגד זה יהיה מאוחר מידי'", ציין סופר.

לדבריו, "קריאתו של חבר הכנסת עופר כסיף היא קריאה להמרדה כמשמעה בחוק העונשין, שהעונש הנקוב לה בחוק הוא- 5 שנות מאסר. עקב האמור, אבקש לפעול לכינוסה של ועדת האתיקה בזמן הקרוב ולהשית כנגד חבר הכנסת כסיף את העונשים שבאפשרותה של הוועדה להשית על חברי הכנסת".

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו