אחיות בבית חולים
אחיות בבית חוליםצילום: פלאש 90

בתום פגישה שהתקיימה הערב (שני) בין שר האוצר, ישראל כ"ץ ליו"ר הסתדרות האחים והאחיות אילנה כהן, סוכם כי האחיות ישובו לעבודתן הסדירה החל ממחר בבוקר.

זאת, במסגרת הסיכום בין הצדדים לפיו יקלטו באופן מידי 2,000 תקני אחיות מעבר לתקנים הקיימים, מהן 1,600 למערך האשפוז ו-400 למערך הקהילה ובריאות הציבור, לטובת ההתמודדות עם העומסים בהם מצויה המערכת.

עוד סוכם כי יוקם באופן מידי צוות משותף שיגיש את המלצותיו לעניין תוספת תקנים קבועה למערך האשפוז בתוך 30 יום, לקראת דיוני התקציב.

שר האוצר הנחה כי יש לתעדף נושא זה בראש סדר העדיפויות בדיוני תקציב מערכת הבריאות ויפעל על מנת להוסיף תקני אחיות באופן קבוע.

בנוסף, במסגרת ההסכם יוסדרו סוגיות נוספות, ובכללן תוספת שכר דירה לאחיות בפריפריה, מתן תמריץ כלכלי לחיזוק מערך בריאות הציבור בדרום, הארכת הסכמי המשמרות המיוחדות בתקופת הקורונה, והסדרת התשלום לאחיות בתקופת הבידוד.

שר האוצר, ישראל כ"ץ, אמר כי "מדינת ישראל חייבת לציבור האחיות, שניצבות בחזית המאבק על בריאות הציבור, חוב גדול. מסירותן בכל ימות השנה ובעידן הקורונה בפרט ראויים למלוא הכבוד וההערכה. אני מברך על שובן לעבודה ומתחייב לסייע להן ככל שידרש כדי לאפשר להן למלא את תפקידן בדרך הנאותה ביותר".

אילנה כהן, יו"ר הסתדרות האחים והאחיות, הוסיפה: "אני מבקשת להודות באופן אישי לשרי האוצר, הבריאות ומנכ"לי משרדם, ולכלל ציבור האחים והאחיות במדינת ישראל שפעלו למען בריאותם של אזרחי ישראל".