מחאת העובדים הסוציאליים:
שר האוצר ישראל כ''ץ הורה להזרים 70 מיליון ש"ח

''אני קורא לנציגת העובדות הסוציאליות לחזור לשולחן המשא ומתן כדי שנוכל להגיע להסכמות בהקדם ולהביא לסיומה של השביתה", אמר השר כ"ץ

ערוץ 7 , כ"ט בתמוז תש"פ

שר האוצר ישראל כ''ץ הורה להזרים 70 מיליון ש"ח-ערוץ 7
הפגנת העובדים הסוציאליים
צילום: יונתן זינדל, פלאש 90

שר האוצר ישראל כ"ץ הורה לתקצב באופן מיידי את המוגנות לעובדים הסוציאליים ב-70 מיליון ש''ח, וקרא לנציגות העובדים לשוב לשולחן המשא ומתן ולסיים את שביתתם.

במסגרת המשא ומתן המתנהל בשבועות האחרונים בין נציגות העובדים הסוציאליים לנציגות משרד האוצר, גובשו פרטי הסכם רבים העונים על מרבית מדרישות הנציגות. במסגרת זו סוכם כי העובדים הסוציאליים יגדילו את שכרם באלפי שקלים בשנה הקרובה ובשנה הבאה.

יחד עם זאת בחרה נציגות העובדים לדחות את פרטי ההסכם בשל רצונה לנהל משא ומתן על הסכם שכר קבוע. במשרד האוצר אומרים כי הדבר אינו אפשרי בתקופה בה טרם אושר תקציב מדינה בממשלה ובכנסת.

אף על פי כן ומתוך מחויבות לביטחונם האישי של העובדים הסוציאליים, החליט שר האוצר כ"ץ לתקצב באופן מיידי את נושא המוגנות לעובדים הסוציאליים. התקציב לתכנית המוגנות יהיה כפי שסוכם במסגרת המשא ומתן בין משרד האוצר לעובדים.

תכנית המוגנות תצא לדרך באופן מיידי וללא תלות בהמשך המשא ומתן מול העובדים הסוציאליים. במסגרת התכנית יינתן מענה עד לסוף שנת 2021, כאשר סך התקציב לנושא המוגנות לשנה זו יעמוד על 70 מיליון שקלים.

שר האוצר ישראל כ״ץ: "אני מלא הערכה למסירותם של העובדים הסוציאליים ולתרומתם ועזרתם לציבורים נרחבים. התחייבתי להקשיב ולהביא לפתרון הסוגיות שעל הפרק, כפי שעשיתי אמש עם יו"ר ארגון האחים והאחיות. אני קורא לנציגת העובדות הסוציאליות לחזור לשולחן המשא ומתן כדי שנוכל להגיע להסכמות בהקדם ולהביא לסיומה של השביתה".