קורונה בקורס רבנים צבאיים

שני צוערים בקורס רבנים צבאיים אובחנו כחולי קורונה. המעגל הקרוב נשלח לבידוד בית ושאר הצוערים ימשיכו את הקורס במתכונת חירום.

יהונתן גוטליב - ערוץ 7 , כ"ט בתמוז תש"פ

קורונה בקורס רבנים צבאיים -ערוץ 7
למצולמים אין קשר לכתבה
צילום: חזקי ברוך

שני חולי קורונה מאומתים התגלו אתמול (שני) בקרב צוערי קורס רבנים צבאיים שנמצאים כרגע בקורס הקצינים אותו הם עוברים בבה"ד 1.

הוחלט כי הקורס ימשיך, אך במתכונת חירום המיועדת להכשרת קצינים בעת מלחמה ועל כן הוא יסתיים מוקדם מהצפוי.

בשבת האחרונה, בעת ששהו צוערי קורס הרבנים הצבאיים בביתם, פיתחו שניים מהם שישנו באותו החדר תסמינים של נגיף קורונה. הם הונחו להישאר בביתם ולהיבדק ואתמול, כאמור, הגיעו התוצאות והם נמצאו חיוביים לנגיף.

חברי הצוות שלהם, כעשרה צוערים, נשלחו עם קבלת ההודעה לבידוד בביתם ושאר צוערי הקורס נדרשו להישאר בכיתה ששהו בה עת שקיבלו את ההודעה. לאחר זמן מה עברו כשבעים הצוערים לבידוד בחדריהם בבה"ד 1 בציר מיוחד ומבודד שפתחו בעבורם.

בסביבות השעה 22:00 אתמול הוחלט, כאמור, כי הקורס ימשך אך במתכונת חירום ולצורך כך עברו הבוקר הצוערים לבסיס סמוך בו הם שוהים באוהלים.

הגדוד כולו נמצא בבידוד בזמן שהקורס ממשיך, כאשר כל פלוגה ופלוגה נמצאת ב"קפסולה" משלה. ההכשרה לשעת חירום היא מינימלית ועל כן הקרוס צפוי להסתיים כשבוע מוקדם מהצפוי בתום ארבעה שבועות מתחילתו.

מדובר צה"ל נמסר: "שני רבנים צבאיים שחשו ברע במהלך חופשה בביתם נבדקו ונמצאו חיובים לנגיף הקורונה. יש לציין כי שניהם לא שהו בבסיס מרגע הופעת התסמינים. כלל החניכים במחלקה נשלחו לבידוד ביתי. שאר החניכים ממשיכים את הכשרתם במתקן נפרד תוך שמירה על כללי זהירות מחמירים".