התוקף הערבי יפצה את הפצוע היהודי

ג'מאל עסילי נאלץ לפצות ב-8,000 שקלים נוספים את הבחור החרדי שתקף לפני כשש שנים לאחר שזה האחרון הגיש נגדו תביעה אזרחית.

יהונתן גוטליב - ערוץ 7 , כ"ט בתמוז תש"פ

התוקף הערבי יפצה את הפצוע היהודי-ערוץ 7
העיר העתיקה. ארכיון
פלאש 90

לאחר שבית משפט השלום בירושלים אישר לפני כשלושה שבועות את הפשרה בין הצדדים, ג'מאל עסילי פיצה לפני מספר ימים את הבחור חרדי אותו תקף בעזרת חגורה לפני כשש שנים.

מדובר בתביעה אזרחית שהגיש הבחור החרדי כנגד הערבי שתקף אותו, לאחר שזה האחרון הורשע כבר במשפט הפלילי בפציעה ותקיפה ממניעים גזעניים ובתמיכה והזדהות עם ארגון טרור.

עסילי נאלץ לשלם עתה עוד 8,000 ש"ח לבחור שתקף. בסך הכל פיצה עסילי את הבחור החרדי ב-23,000 ש"ח.

התקיפה אירעה, כאמור, לפני כשש שנים בליל שבת. הבחור החרדי וחברו צעדו ברחוב הגיא בעיר העתיקה בירושלים בדרכם להתפלל בכותל המערבי, כאשר החל עסילי לעקוב אחריהם. בשלב מסוים נטל עסילי חגורה עם אבזם מתכת, והכה באמצעותה את הבחור החרדי.

המכה החזקה קרעה את המגבעת אותה חבש הבחור, והוא נפצע בראשו. לאחר התקיפה נמלט עסילי מהמקום, ואילו הפצוע הזעיק עזרה. שוטרים שהגיעו למקום סייעו לפצוע, והוא נלקח למרפאת טרם לטיפול רפואי. הוא נזקק להדבקה של הפצע בראשו.

בהליך הפלילי נגד עסילי התברר כי בזמנים המקבילים לתקיפה נהג לפרסם בדף הפייסבוק שלו "פרסומים שיש בהם משום תמכיה בארגון טרור, הזדהות עם ארגון כזה והסתה לאלימות או טרור", נכתב בכתב האישום. בין היתר שיבח עסילי באופן קבוע מבצעי פיגועים בהם נרצחו אזרחים ישראליים.

עסילי הורשע בעבירות של פציעה ותקיפה על רקע גזעני, וכן בתמיכה והזדהות עם ארגון טרור והסתה לאלימות או טרור. נגזרו עליו 18 חודשי מאסר בפועל ותשלום של 9,000 ₪ לפצוע. לאחר מכן הגיש הפצוע, כאמור, תביעה אזרחית נגררת, במסגרתה שילם 6,000 ש"ח ויפצה אותו התוקף ב8,000 ₪ נוספים, כאמור.

עו"ד חיים בלייכר מארגון חוננו שייצג את הנתקף אמר: "אנו נמשיך לפעול כדי לגבות מחיר מכל מי שירים יד לאומנית כנגד יהודי".