מכון למען ילמדו
מכון למען ילמדו צילום: דוברות המכון

רבני קהילות ותלמידים רבים מחו"ל שהשקיעו את השנים האחרונות בלימוד למבחני הרבנות לא יוכלו להגיע לארץ ולהיבחן בשל הקורונה.

משבר זה פוגע במאות נבחנים תושבי חו"ל אשר מעוניינים לקבל הסמכה של הרבנות הראשית ומגיעים במיוחד להיבחן בארץ תוך השקעה של סכומי כסף גבוהים. זאת מכיוון שמאז הקמת מערכת הבחינות לרבנות בארץ ישראל, מחויבים הנבחנים לערוך את הבחינות רק בארץ.

בעקבות כך, התקיימה לאחרונה פגישה של נציגי מכון 'למען ילמדו', בית מדרש גבוה להוראה ורבנות של חסידי חב"ד המכשיר תלמידים לקראת הבחינות לרבנות, יחד עם חבר מועצת הרבנות הראשית ורב העיר נשר, הרב יצחק לוי.

ראש המכון הרב ישראל יהודה לייב מעל מספר כי "בפגישה ניסינו ביחד למצוא דרכים לפתור את הבעיה על מנת שהתלמידים יוכלו להיבחן בכל זאת על החומר שלמדו במהלך השנה. הפתרונות השונים שהעלינו והם יעברו לבחינה על ידי הגורמים הרלוונטיים הועלתה גם ההצעה שהבחינות לתלמידי חו"ל יתקיימו במדינותיהם והם לא יאלצו להגיע לארץ".

"תלמידים רבים שלומדים למבחני הרבנות נמצאים כרגע בחוסר ודאות לגבי יכולתם להגיע ארצה להיבחן. הרב לוי הופתע לשמוע את הדברים ועל הבעיה הקשה שעומדת בפני אותם התלמידים. כמו כן שמח הרב לשמוע על היקף הלימודים ועל התמסרותם הרבה של התלמידים ללימודים, גם במקומות שיש כעת סכנת נפשות ברחובות", הוסיף הרב מעל.

הרב יהודה גינזבורג, שליח הרבי בחיפה וראש ישיבת חב"ד רמת אביב ערך סקירה בפני הרב לוי על הפעילות היום יומית של המכון ועל הדברים שבהם הוא מתעסק. "ישנם עשרות סניפים של מכללת 'למען ילמדו' העוסקים בהרבצת תורה והלכה, אשר גולת הכותרת היא ההכנה למבחני הרבנות הראשית", סיפר הרב גינזבורג.

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו