'לוחמי הסיירת' של השירות הלאומי

27 מתנדבות ומתנדבי שירות לאומי-אזרחי התבשרו על כך שנבחרו למצטייני השירות הלאומי לשנת 2020.

עדו בן פורת - ערוץ 7 , כ"ט בתמוז תש"פ

'לוחמי הסיירת' של השירות הלאומי-ערוץ 7
ראובן פינסקי
צילום: חזקי ברוך

ראובן פנסקי, מנכ"ל הרשות לשירות לאומי-אזרחי, הודיע היום (שלישי) בשיחות זום ל-27 מתנדבות ומתנדבי השירות הלאומי-אזרחי על קבלת ההצטיינות לשנת 2020.

בבחירת המצטיינים הושם דגש מיוחד על מתנדבים שעמדו בחזית המאבק נגד נגיף הקורונה.

27 המתנדבים המצטיינים נבחרו מתוך כ-18,000 מתנדבות ומתנדבי שירות לאומי-אזרחי אשר מתנדבים יום ביומו לטובת המדינה ואזרחיה.

בין מקבלי ההצטיינות:

בראאה ג'לטא - מתנדבת מוסלמית במד"א מרחב גלבוע, עבדה מסביב השעון כולל בשישי ושבת, ועד היום בראאה מבצעת דגימות קורונה ללא משוא פנים. המשפט שאפיין את בראאה בתקופת הקורונה ועד היום הוא –"כשיש מלחמה, החיילים לא קמים ובורחים, ולכן אנחנו אנשי הרופאה גם צריכים לטפל בחולים ולא לעזוב אותם ולשמור על המדינה".

שחר כהן - מתנדבת ב"בית מיתר" בכפר אונים משען בכפר סבא. שחר מתנדבת עם ילדים ונוער חרשים, מקדישה אינסוף שעות בתיווך ותמיכה בילדים אלו. בתקופת הקורונה שחר שהתה בכפר במשך חודשיים מבלי לצאת לביתה ע"מ שלא תסכן את הילדים והצוות. שחר ניצלה את תקופת הסגר לקדם ילדים בדברים שבזמני שגרה בית ספר אמון עליהם.

אורית משייב - מתנדבת בעמותת יוניסטרים, מעבירה שיעורי יזמות בבתי הספר, עזרה בהובלת מרכז יזמות, בנוסף לכך מתנדבת בסיוע לקשישים ונזקקים במשימות יומיומיות.

נתנאל שושן - בעל לקות שמיעה, שנולד עם שיתוק מוחין ואינו נותן למגבלה שלו לעצור את עצמו מלעזור לזולת. נתנאל מתנדב בקבלת קהל בביטוח הלאומי ותפקידו הפך לחשוב ומשמעותי אף יותר מהרגיל, עקב עלייה של מאות אחוזים בכמות הפניות במשבר הקורונה.

הדסה מרצבך – מתנדבת בעמותת גדולים מהחיים, הדסה בעצמה בעלת מגבלה פיזית, וכאשר המתנדבות לא יכלו להכנס למחלקה, הדסה המשיכה לשמור על קשר טלפוני עם המשפחות, הכינה חוברת עבודה ומשחקים לילדים, ואף ווידתה שכל ילד יום הולדת מקבל עוגה ובלונים למרות שלא יכלה להיות איתם פיזית.

ראובן פנסקי, מנכ"ל הרשות לשירות לאומי-אזרחי, אמר כי ''גם בתקופה מורכבת זו חשוב לנו לתת הערכה לכל המתנדבים והמתנדבות של השירות הלאומי-האזרחי, ולתת במה מיוחדת לאלו שהצטיינו יותר מכולם, על תרומתם המיוחדת לחברה ולמדינה בתקופה שבה המדינה עוברת את אחד המשברים הכי גדולים שידעה מאז הקמתה.

''מדובר על 27 מתנדבות ומתנדבים אשר מגיעים מרקעים שונים, מקומות שונים, דתיים וחילונים, ערבים ויהודים, מתנדבים עם מגבלות ועולים חדשים והמכנה המשותף הוא הנתינה העצמית העצומה וההתגברות על כל המכשולים", הוסיף.