השרה ינקלביץ':
להגביר את המודעות כלפי יהודי התפוצות

בסיום פגישה בין ראשי ארגון 'זהות' לשרת התפוצות היא קראה "להגביר את המודעות של הנוער כלפי 8 מיליון היהודים שאינם חיים בארץ".

יהונתן גוטליב - ערוץ 7 , כ"ט בתמוז תש"פ

להגביר את המודעות כלפי יהודי התפוצות-ערוץ 7
ח"כ עומר ינקלביץ'
Hadas Parush/Flash90

שרת התפוצות עומר ינקלביץ נפגשה אתמול (שני) עם יו"ר ארגון זהות, רועי צדוק ומנכ"ל הארגון ישראל בן פזי, במטרה לבנות תכנית פעילות להעצמת הזהות היהודית המתמקדת ביהדות התפוצות.

בסיום הפגישה אמרה שרת התפוצות כי מקווה שתצליח "להגביר את המודעות והאכפתיות של הנוער הישראלי כלפי 8 מיליון היהודים שאינם חיים בארץ".

במהלך הפגישה הציגו השניים בפניה את פעילות מרכזי זהות בישראל ואת כוונתם להרחיב את הפעילות גם מחוץ לגבולות ישראל.

בין הרעיונות שעלו: שיתופי פעולה בין בתי ספר בארץ לבתי ספר יהודים ברחבי העולם, ביסוס הקשר בין התלמידים מהארצות השונות והפעלת מערכי שיעור ייחודיים המצליחים לגבור על המרחק ולחבר בין הלבבות כך שבארץ יכירו ויזדהו עם יהדות התפוצות.

השרה ינקלביץ' אמרה: "אחד מתפקידיו העיקריים של משרד התפוצות הוא לחבר את אזרחי ישראל לאחיהם שבתפוצות. שמחתי לפגוש את מנהלי ארגון 'זהות' שעושים עבודה חשובה בחיבור ילדי ישראל לזהות היהודית שלהם. מקווה שנזכה גם להגביר את המודעות והאכפתיות של הנוער הישראלי כלפי 8 מיליון היהודים שאינם חיים בארץ".

יו"ר ארגון זהות, רועי צדוק אמר: "יהדות התפוצות היא חלק מרכזי מאוד בזהות שלנו כעם. חשוב לנו מאוד לחזק ולבסס את הקשר שלנו עם מליוני האחים שלנו שמעבר לים. השטח מראה שהוא צריך את הקרבה הזו".

מנכ"ל ארגון זהות ישראל בן פזי אמר: "החיבור שלנו עם יהדות התפוצות חשוב מאין כמוהו כדי לבסס את הזהות היהודית שלנו. העברת המסר לתלמידים בארץ ובעולם שאנשים אחים אנחנו, לכולנו יש סיפור דומה, עבר, הווה ועתיד משותפים ועל ידי זה ליצור חיבור שגובר על המרחק. פעילות חינוכית משמעותית זו היא יעד חדש שאנחנו רוצים להגיע אליו בשנה הקרובה".

רועי צדוק וישראל בן פזי עם השרה עומר ינקלביץ'
צילום: ללא